Իրանի տարածք կրկին հրթիռ է ընկել
Հոկտեմբերի 13-ի ուշ երեկոյան Իրանի տարածքում հրթիռ է ընկել։ Տեղեկությունը հայտնում է Իրանի պետական լրատվական IRNA գործակալությունը` նշելով, որ հրթիռը պայթել է Հերիս շրջանի գյուղերից մեկում` Թավրիզից 70 կմ հյուսիս–արևելք։
Իրանի Արևելյան Ադրբեջան նահանգի ղեկավարը գործակալությանն ասել է, որ հրթիռն արձակել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կողմերից մեկը։
Արևելյան Ադրբեջանի նահանգապետի քաղաքական ու անվտանգության հարցերի տեղակալ Ալիար Ռաստգուն էլ IRNA–ին հայտնել է, որ հրթիռն ընկել է Ակա Ալիլոու գյուղի գյուղատնտեսական հողերի տարածքում։
«Բարեբախտաբար հրթիռի պայթյունը մարդկային ու ֆինանսական կորուստներ չի պատճառել»,–ավելացնում է IRNA–ն։
Գործակալությունը նաև տեղեկացնում է, որ Ղարաբաղյան պատերազմի 18 օրերի ընթացքում Իրանի Արևելյան Ադրբեջան նահանգի սահմանամերձ տարածքներում ու մասնավորապես Խոդա Աֆարին քաղաքի տարածքում արդեն ավելի քան 50 հրթիռահրետանային արկ է ընկել։

На территории Ирана снова упала ракета
Ракета, выпущенная из зоны карабахского конфликта, упала в округе Херис, в 70 км к северо-востоку от Тебриза. Об этом заявил официальный представитель генерал-губернатора провинции Восточный Азербайджан, передает агентство IRNA.
Снаряд упал на сельскохозяйственные угодья, не причинив ущерба. Жертв и пострадавших, к счастью, тоже нет.
По данным IRNA, две недели назад в приграничных районах Восточного Азербайджана (в городе Хода-Афарин) упало более 50 минометных снарядов.
Во вторник в северо-западной провинции Ардебиль разбился дрон, иранские власти устанавливают его принадлежность.