ԼՂՀ նախագահն ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 20-ին ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի Լորդերի և Համայնքների պալատների մի խումբ անդամների՝ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման, Արցախի ներքին կյանքին և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել հյուրերին Մեծ Բրիտանիայում և Եվրոպայում Արցախի դիրքորոշման ճշմարտացի ներկայացման, մեր երկիրը ճանաչելի դարձնելու, Մեծ եղեռնի ճանաչմանը և մարդու իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված ջանքերի համար:
Երկուստեք ընդգծվել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացման եւ ընդլայնման անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով բոլոր տեսանկյուններից կարեւոր ու պահանջված:

Президент Арцаха принял делегацию во главе с баронессой Кэролайн Кокс
20 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу членов Палаты лордов и Палаты представителей Великобритании во главе с баронессой Кэролайн Кокс.
На встрече обсуждался ряд вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества, урегулирования Карабахского конфликта, внутренней жизни Арцаха и региональных процессов.
Глава государства выразил признательность гостям за объективное представление как в Великобритании, так и в Европе позиции Арцаха, информирование о нашей стране, содействие процессу признания Геноцида армян и защиту прав человека.
Обе стороны признали необходимость дальнейшего расширения и углубления двусторонних связей, назвав это во всех отношениях важным и востребованным.
Во встрече приняли участие вице-спикер Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян, другие должностные лица.