Հոկտեմբերի 3-ին Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 471 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում:
Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 7 564 դեպք: Ապաքինվել է ևս 278 պացիենտ և նրանց ընդհանուր թիվը կազմում է 3 952:
Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 48 պացիենտ: Կարանտինի ռեժիմում է մնում 5 392 մարդ, ստացիոնար հսկողության տակ՝ 836-ը:
Բացի այդ, կովիդ-հյուրանոցում գնտվող անձանց թիվն 1100 է: Բուժման նպատակով Վրաստան է տեղափոխվել 41 քաղաքացի:
Վրաստանում կորոնավիրուսի 471 նոր դեպք է գրանցվել

В Грузии выявлен 471 новый случай коронавируса. Информация обновлена на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
К этому времени в Грузии подтверждено 7 564 случая коронавируса. Выздоровели еще 278 пациентов, общее число выздоровевших составляет 3 952.
От коронавируса в стране умерли 48 пациентов.
В режиме карантина находятся 5 392 гражданина, в стационарах под наблюдением врачей – 836 человек.
Количество людей в ковид-гостиницах составляет 1 100. Кроме того, 41 гражданин Грузии был переведен на лечение из-за границы.
В Грузии выявлен 471 новый случай коронавируса