Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 453 նոր դեպք
Հոկտեմբերի 2-ին Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 453 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում:
Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 7 093 դեպք: Ապաքինվել է ևս 295 պացիենտ և նրանց ընդհանուր թիվը կազմում է 3 714:
Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 43 պացիենտ: Կարանտինի ռեժիմում է մնում 5 392 մարդ, ստացիոնար հսկողության տակ՝ 836-ը:
Բացի այդ, կովիդ-հյուրանոցում գնտվող անձանց թիվն 1100 է: Բուժման նպատակով Վրաստան է տեղափոխվել 41 քաղաքացի:
Հիշեցնենք, երեկ Վրաստանում արձանագրվել է կորոանվիրուսի 448 դեպք:

В Грузии выявлено 453 новых случая коронавируса. Информация приведена на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
К этому времени в Грузии подтверждено 7 093 случая коронавируса. Выздоровели еще 295 пациентов, общее число выздоровевших составляет 3 714.
От коронавируса в стране умерли 43 пациентов.
В режиме карантина находятся 5 392 граждана, в стационарах под наблюдением врачей – 836.
Количество людей в ковид-гостиницах составляет 1 100. Кроме того, 41 гражданин Грузии был переведен на лечение из-за границы.
В Грузии выявлено 453 новых случая коронавируса