Եթե մենք ընդունենք, որ տեղի ունեցածը «կարելի էր», ապա ստիպված ենք ընդունել, որ «կարելի է ամեն ինչ»
Քանի դեռ Սահմանադրական դատարանում ընթանում է ՍԴ դե ֆակտո նախագահի «ընտրություն», վերահաստատեմ մոտեցումս ՍԴ հարցում. ՍԴ լեգիտիմ դատավորներն են Ալվինա Գյուլումյանը, Հրանտ Նազարյանը և Ֆելիքս Թոխյանը, իսկ նրանց աթոռները ոչ իրավաչափ գործընթացի արդյունքում ստանձնած դե ֆակտո դատավորներին, ամենայն հարգանքով, կարելի է բնութագրել որպես «շտրեյկբրեխերներ»։
Ինչո՞ւ եմ պատեհ առիթներով վերահաստատում այս մոտեցումս։ Որովհետև եթե մենք ընդունենք, որ տեղի ունեցածը «կարելի էր», ապա ստիպված ենք ընդունել, որ «կարելի է ամեն ինչ»։
Ի դեպ, «կարելի է ամեն ինչ»-ը բացառելու առաջնային շահառուները ոչ այնքան այսօրվա «նախկիններն» են, որքան վաղվա նախկինները՝ հենց նրանք, ովքեր եփեցին այս ողջ շիլափլավը։

Если мы признаем, что произошедшее было «можно», то мы должны признать также, что «можно всё»
Пока в Конституционном суде проходят «выборы» де-факто председателя КС, вновь озвучу свою позицию в вопросе КС. Легитимными судьями Конституционного суда являются Альвина Гюлумян, Грант Назарян и Феликс Тохян, а людей, де-факто занявших их места в результате незаконных процессов, можно охарактеризовать как «штрейкбрехеры».
Почему я всякий раз озвучиваю свою позицию при каждом удобном поводе? Потому что, если мы признаем, что произошедшее было «можно», то мы должны признать также, что «можно всё».
Кстати, главными бенефициарами недопущения «можно всё» являются не столько сегодняшние «бывшие», сколько завтрашние бывшие, то есть те, кто заварил всю эту кашу.