Պատմությունը ցույց է տվել` հնարավոր է և՛ չզիջել Արցախը, և՛ տնտեսապես զարգանալ. Բենիամին Մաթևոսյան (տեսանյութ)
5-րդ ալիքի « Օրագիր » հաղորդման շրջանակներում «Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտ քաղաքագետ Բենիամին Մաթևոսյանն անդրադարձել է ներքաղաքական կարևոր զարգացումներին, ինչպես նաև Արցախյան բանակցությունների շուրջ ընթացող իրողություններին:
Մաթևոսյանի խոսքով, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման փուլային տարբերակը, որով այժմ ընթանում է գործընթացը, հավասազոր է կապիտուլյացիայի։ Քաղաքագետը շեշտում է `պատմությունը ցույց է տվել, որ հնարավոր է ե՛ւ չզիջել Արցախը, ե՛ւ տնտեսապես զարգանալ։

История показала, что можно развиваться экономически, не уступая Арцаха – Бениамин Матевосян (видео)
В ходе программы «Орагир» на TV5 политический обозреватель исследовательского института «Политэкономия» Бениамин Матевосян обратился к важным внутриполитическим развитиям в Армении и к процессам вокруг переговоров по Арцаху.
По словам политолога, поэтапный вариант урегулирования Карабахского конфликта, вокруг которого сейчас разворачивается процесс, равнозначен капитуляции.
«История показала, что можно развиваться экономически, не уступая Арцаха», – подчеркнул Матевосян.