Վահան Հովհաննիսյանը Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման տարիներում ձեռքբերումներ չի տեսնում
Անդրադառնալով ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման 3 տարիներին` ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն ասել է, որ ձեռքբերումներ չի տեսնում:
-Արտաքին քաղաքականության մեջ մենք ակնհայտ նահանջի մեջ ենք, երկրի տնտեսական վիճակն էլ, անկախ օբյեկտիվ և սուբյեկտիվ պատճառներից, ի վերջո բերել են նրան, որ նախագահը ստիպված է իր կառավարության հետ արդեն խոսել կոշտ տոներով, պահանջներ դնել և այլն: Մի գուցե դա արժեր 3 տարի առաջ անել: Սա այլ հարց է: Բայց ես մեծ նվաճումներ չեմ տեսնում,-նշել է Վ. Հովհաննիսյանը` հավելելով, որ ա'յս թիմով ՀՀ իշխանությանը հաջողություններ չեն սպասվում:
Նրան նաև մտահոգում է, որ Սերժ Սարգսյանը հայ-թուրքական արձանագրություններից մինչև հիմա հետ չի վերցրել Հայաստանի ստորագրությունները.
-Ես վախենում եմ, որ իշխանության մտքում դեռ կա դա վավերացնելը: Եվ քանի այդ վտանգը կա, ասել, որ փոսն ընկնելու վտանգը վերացած է, ես դեռ չեմ կարող:

Ваан Ованнисян не видит достижений за три года президентства Сержа Саргсяна
Говоря о трехлетнем сроке пребывания Сержа Саргсяна в должности президента, руководитель фракции АРФД Ваан Ованнисян заявил, что не видит достижений.
«Во внешней политике мы явно находимся на стадии регресса. Экономическое положение страны, вне зависимости от объективных и субъективных причин, в конце концов привело к тому, что президент вынужден говорить со своим правительством грубым тоном, выдвигать требования и т.д. Может быть, это надо было сделать три года назад? Это другой вопрос. Но ощутимых достижений я не вижу», - отметил Ованнисян, подчеркнув, что этой командой власти РА не добьются успехов.
Поводом для беспокойств, по мнению Ованнисяна, является и то, что Серж Саргсян  со дня подписания армяно-турецких протоколов до сих пор не отозвал подпись армянской стороны.
«Боюсь, что власти всë ещë вынашивают мысль о ратификации протоколов. И до тех пор, пока эта угроза есть, говорить, что мы находимся вне опасности, я не могу», - добавил Ованнисян.