Բորիս Նեմցովի 18-ամյա դուստրն ամուսնացել է հայի հետ (լուսանկար)
Հանգուցյալ քաղաքական գործիչ Բորիս Նեմցովի դուստրն ամուսնացել է։ 18-ամյա Դինա Նեմցովան ու նրա ընտրյալը՝ Դմիտրի Մաթևոսովը, ծրագրում էին ամուսնանալ հաջորդ տարի, բայց որոշել են շտապել։
Ուրախալի իրադարձության մասին անձնական միկրոբլոգում հայտնել է քաղաքական գործչի նախկին ընտրյալը՝ լրագրող Եկատերինա Օդինցովան։ Նա հրապարակել է դստեր լուսանկարն ու շնորհավորել։ «Դինա և Դիմիտրի, շնորհավորում եմ օրինական ամուսնության առիթով։ Երջանիկ եղեք, իմ երեխաներ»,-նշել է Օդինցովան։
Ավելի վաղ Բորիս Նեմցովի դուստրը նշել է, որ վաղ ամուսնության հարցում ոչ մի սարսափելի բան չի տեսնում։ Դինա Նեմցովան հայտնել է, որ վստահ է սիրելիի ընտրության հարցում։
Ի դեպ, Դմիտրին և Դինան միասին են արդեն երեք տարի։ Մաթևոսովը Նեմցովային առաջարկություն է արել հունիսին։ Երիտասարդները նույնիսկ չէին քննարկում միասին ապրելու հնարավորությունը։ Հարսնացուն խիստ դաստիարակություն է ստացել և չէր կարող տեղափոխվել սիրելիի բնակարան առանց անձնագրում կնիքի։

18-летняя дочь Бориса Немцова вышла замуж за армянина (фото)
Наследница умершего политика Бориса Немцова вышла замуж. 18-летняя Дина Немцова и ее избранник Димитрий Матевосов планировали пожениться в следующем году, но решили поспешить.
О радостном событии в личном микроблоге сообщила экс-избранница политического деятеля, журналистка Екатерина Одинцова. Женщина опубликовала свадебные фото дочери, а также написала поздравление.
«Дина и Димитрий, поздравляю с законным браком. Совет да любовь! Будьте счастливы, дети мои», – сказала Одинцова.
Ранее в интервью наследница Бориса Немцова говорила, что в раннем замужестве не видит ничего страшного. Дина Немцова сообщила, что уверенна в избраннике.
Отметим, что Дмитрий и Дина вместе уже 3 года. Матевосов сделал предложение Немцовой в минувшем июле. Популярное нынче сожительство молодые люди даже не рассматривали. Девушка получила строгое воспитание и не могла переехать к парню без штампа в паспорте.