«Բարսելոնա»-ի և Իսպանիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականինախկին կիսապաշտպան, քաթարական «Ալ-Սադ» ակումբի գլխավոր մարզիչ Չավին ապաքինվել է կորոնավիրուսից։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին սոցցանցերի իր էջերում գրել է նա: Չավին հայտնել է, որ կորոնավիրուսի թեստը բացասական է եղել և նա կրկին ընտանիքին և ակումբին է միացել:
Ավելի վաղ լուրեր կային, որ «Բարսելոնան» համաձայնության է եկել Չավիի հետ, ով կարող է զբաղեցնել կատալոնական ակումբի գլխավոր մարզչի պաշտոնը: Չավին կարող է թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնը ստանձնել ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտին: Այժմ իսպանացին մարզում է Քաթարը ներկայացնող «Ալ-Սադ» ակումբը:
Չավին իր ամբողջ կարիերայի ընթացքում հանդես է եկել «Բարսելոնայում»: 1998-2015 թվականներին ֆուտբոլիստը ակումբի կազմում անցկացրել է 505 հանդիպում: 2015 թվականից Չավին անցել է մարզչական աշխատանքի:
Չավին ապաքինվել է կորոնավիրուսից

Бывший полузащитник «Барселоны» и сборной Испании по футболу, главный тренер катарского клуба «Аль-Садд» Хави вылечился от COVID-19.
Об этом он написал на своих страницах в соцсетях. Хави сообщил, что тест на COVID-19 был отрицательным, и он вновь присоединился к семье и к клубу.
Ранее появились сообщения, что «Барселона» достигла соглашения с Хави, который может занять пост главного тренера каталонского клуба. Хави может возглавить команду по окончании текущего сезона. Ныне испанец тренирует катарский клуб «Аль-Садд».
Хави на протяжении всей своей карьеры выступал за «Барселону». С 1998 по 2015 год футболист в составе клуба провел 505 матчей. С 2015 года Хави перешел на тренерскую работу.
Хави оправился после коронавируса