Իսրայելում ձերբակալել են վարչապետի և պաշտոնյաների հասցեին սպառնալիքների մեջ կասկածվողին
Իսրայելում ձերբակալվել Է եւ դատարանի առջեւ կկանգնի երկրի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի եւ մյուս պաշտոնյաների հասցեին Համացանցում սպառնալիքներ տարածելու մեջ կասկածվողը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է երկրի ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
«Ոստիկանության կիբեռստորաբաժանումը Նեթանիա քաղաքից 23 տարեկան կասկածյալին ձերբակալել Է այն բանից հետո, երբ նա սպառնալիքներով հաղորդագրություն Է ուղարկել կառավարության պաշտոնյաներին, այդ թվում՝ վարչապետին»,-ասվում Է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ: Ձերբակալվածի խափանման միջոցը կորոշի Ռիշոն-լե-Ցիոնի դատարանը:
Նաթանյահուն ավելի վաղ քանիցս բողոք Է ներկայացրել ոստիկանությանը իր եւ իր ընտանիքի անդամների հասցեին սոցիալական ցանցերում տարածվող սպառնալիքների պատճառով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Израиле арестовали подозреваемого в угрозах премьеру и чиновникам
Подозреваемый в распространении в интернете угроз в адрес премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху и других чиновников задержан и предстанет перед судом, сообщила пресс-служба полиции страны.
«Киберподразделение полиции арестовало подозреваемого в возрасте 23 лет из города Нетания после того, как он отправил сообщения с угрозами правительственным чиновникам, в том числе премьер-министру», – говорится в сообщении полиции, передает РИА «Новости».
Меру пресечения задержанному определит суд в Ришон-ле-Ционе.
Нетаньяху ранее неоднократно подавал жалобы в полицию на угрозы в его адрес и в адрес членов его семьи в социальных сетях.