Ադրբեջանի նախագահն աշխատանքից հեռացրեց ԱԳ նախարար Մամեդյարովին․ Ջեյհուն Բայրամովը նշանակվել է ԱԳՆ ղեկավար
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը աշխատանքից հեռացրել է արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովին։ Համապատասխան հրամանը նա ստորագրել է հինգշաբթի:
Մամեդյարովը 2004 թվականից աշխատել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության ղեկավարի պաշտոնում:
Երեկ կառավարության նիստում Ալիևը կոշտ քննադատել է արտգործնախարարի աշխատանքը՝ ասելով, որ չի կարողացել նրան գտնել աշխատավայրում՝ Հայաստանի հետ սահմանին իրավիճակի սրումից հետո:
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել Ջեյհուն Բայրամովին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար նշանակելու մասին, հայտնում է ԱզերԹաջը:

Алиев освободил от должности главу МИД Мамедъярова
Президент Азербайджана Ильхам Алиев освободил от должности главу МИД Эльмара Мамедъярова, соответствующее распоряжение он подписал в четверг.
Мамедъяров занимал пост главы внешнеполитического ведомства Азербайджана с 2004 года.
Другим распоряжением Алиева главой МИД Азербаджана назначен Джейхун Байрамов.
Вчера на заседании правительства Алиев подверг резкой критике работу главы МИД, заявив, что не мог найти его на рабочем месте после начала эскалации конфликта на границе с Арменией.