ԱՄՆ քաղաքական կյանքը «հայկականացվում» է. հաճախորդության տեխնոլոգիան
Հայաստանում «մեր փեսա» ձևակերպմանն արժանացած սևամորթ երաժիշտ Քանյե Ուեսթը՝ Քիմ Քարդաշյանի հանրահայտ ամուսինը, հայտարարել է, որ առաջադրվելու է որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու։
Եթե նա մինչև վերջ գնա, ապա նախագահական ընտրություններում Դոնալդ Թրամփի համար կկատարի այն դերը, որը կատարել են հայկական քաղաքական կյանքի հաճախորդներն օրվա իշխանության համար։
Ինչպես հայտնի է, աֆրոամերիկացիները հիմնականում Թրամփի դեմ են տրմադրված և մանիպուլացվում են գլոբալիստների կողմից։ Դեմոկրատները հույս ունեն, որ «ժողովրդին» կներգրավեն իրենց կողմը, և դա է պատճառը, որ նրանք քծնում են սևամորթներին։
Ուեսթը խաղի մեջ է մտցվել հանրապետականների կողմից, որպեսզի դեմոկրատների թեկնածուից ձայներ փախցնի ընտրողների սևամորթ հատվածից։ Այսինքն՝ «սև» Ուեսթը կաշխատի «սպիտակ» Թրամփի օգտին՝ որոշակիորեն օգտագործելով նաև Քարդաշյանի «պլեբսային» լսարանին։
Չի բացառվում, որ բացի հաճախորդականից ԱՄՆ–ում ևս մեկ հայկական տեխնոլոգիա կիրառեն նախագահական ընտրություններում՝ գտնելով իրենց սրտի Տիգրան Մուկուչյանին։
Թրամփի վերընտրվելու դեպքում չեն բացառվում քաղաքացիական բախումները, ինչի համար կատալիզատորի դեր կարող է կատարել դեմոկրատների կողմից ընտրությունների արդյունքների չընդունումը։ Այդ դեպքում ԱՄՆ–ը ամբողջությամբ կհայտնվի հայկական իրականության մեջ, ինչից հետո իրենց «մարտի 1»–ը պատրաստ կլինի, քանզի միշտ էլ որևէ «ջոկեր»–սադրիչ կգտնվի, ով կհայտարարի, որ մենք մեր քաղաքը պետք է ազատագրենք սպիտակամորթ տականքներից։
Թե ինչ կլինի իրականում, կիմանանք աշնանը։ Հուսանք, որ մեր բարեկամ ԱՄՆ–ը առանց լուրջ ցնցումների կհաղթահարի քաղաքական, արժեհամակարգային և իդենտիֆիկացիոն ճգնաժամը, որը գլոբալ հետևանքների կարող է բերել ամբողջ աշխարհի համար։
Հ.Գ. ԱՄՆ–ում ամեն դեպքում պետք է զգույշ լինեն հաճախորդների հարցում և նրանց շատ երես չտան։ Հատկապես խեղկատակ հաճախորդների պահով անհրաժեշտ է զգոնություն։ Հենց նույն հայկական քաղաքական կյանքի փորձից ելնելով։

«Армянизация» политической жизни США: технология клиентства
Удостоившийся в Армении звания «наш зять» чернокожий рэпер Канье Уэст – муж Ким Кардашьян – заявил, что выдвинется в качестве кандидата в президенты США.
Если он пойдет до конца, то выполнит для Дональда Трампа на президентских выборах ту же функцию, что и клиенты армянской политической жизни для действующей власти.
Как известно, афроамериканцы в основном настроены против Трампа, и подвергаются манипуляциям со стороны глобалистов. Демократы надеются привлечь «народ» на свою сторону, поэтому заискивают перед чернокожими.
Уэст введен в игру республиканцами, чтобы увести у демократов голоса из среды чернокожих избирателей. То есть «черный» Уэст будет работать в пользу «белого» Трампа, используя в том числе «плебсную» аудиторию Кардашьян.
Не исключено, что, помимо клиентской технологии, на президентских выборах в США будет применена также другая армянская технология – власти найдут Тиграна Мукучяна своего сердца.
В случае переизбрания Трампа не исключены гражданские столкновения, роль катализатора для которых может сыграть отказ демократов признавать результаты выборов. В этом случае США полностью окажутся в армянской реальности, после чего случится их «1 марта», так как всегда найдется какой-нибудь «джокер»-провокатор, который заявит, что мы должны освободить наш город от белых подонков.
Что же будет в реальности, станет ясно осенью. Будем надеяться, что наш друг США преодолеет политический, системно-ценностный и идентификационный кризис без потрясений, так как это может иметь глобальные последствия для всего мира.
P.S. В США, в любом случае, должны быть осторожны в вопросе клиентов, и не должны их слишком баловать. Особенно бдительными нужно быть по части клиентов-клоунов. Учитывая тот же опыт армянской политической жизни.