Հունիսի երեքին պարետը հայտարարեց, որ այսուհետ հանրային վայրերում դիմակ կրելը պարտադիր է։ Քանի որ մեզ համար պարզ չէր հեռուստաընկերության օֆիսային տարածքը հանրային վայր համարվում է, թե ոչ, Արմնյուզ հեռուստաընկերության հաղորդավարներն ապահովության համար սկսեցին եթեր մտնել դիմակներով։ Օրեր անց հեռախոսազրույց ունեցանք Հեռուստառադիոխորհրդի նախագահ Տիգրան Հակոբյանի հետ, որն ասաց, որ եթերում դիմակ կրելը պարտադիր չէ։ Մենք ապահովության համար շարունակեցինք դիմակ կրել եթերում, որովհետև նկատել էինք որ մեր գործընկերների մի մասը դիմակ, այնուամենայնիվ, կրում է եթերում։ Ապա Տիգրան Հակոբյանը հարցազրույց տվեց 168 ժամին ու արդեն փաստով ֆիքսեց, որ դիմակ կրելը եթերում պարտադիր չէ։ Մեր հաղորդավարներն այդ պահից դիմակ սկսեցին չկրել եթերում։
Այնուամենայնիվ այս պահին հեռուսատընկերություն ոստիկաններ են եկել ու վարչական վարույթ են հարուցում եթերում դիմակ չկրելու փաստով։
Սա անշուշտ փնթիության արդյունք է պետական մակարդակով։ Ու որքան էլ ջանացինք խնդրի մեջ չընկնել, այսօր ստիպված ենք չպլանավորված խոսակցության մեջ մտնել ոստիկանների հետ։
Նույն այս փնթիությամբ կորոնավիրուսի դեմ ենք պայքարում, երբ մի կողմից նախարարն ասում է, որ ինքնաշեն դիմակներ չկրեն, մյուս կողմից կառավարությունը հոլովակ է թողարկում՝ ինչպես ինքնաշեն դիմակ պատրաստել տանը, մի կողմից ասում է՝ սրճարան մի գնացեք, մյուս կողմից պարետի նորանոր վիդեոներ են տարածվում սրճարաններից։
էլ չասեք, որ վիրուսի այս տեմպի համար քաղաքացին է մեղավոր, լա՞վ։ Դուք ու ձեր փնթիությունն են մեղավոր։
Սա պետական մակարդակով փնթիության արդյունք է

Это результат неряшливости на государственном уровне
3 июня комендант объявил о том, что впредь ношение масок в общественных местах становится обязательным. Поскольку нам было непонятно, является ли офисная территория телекомпании общественным местом или нет, ведущие телеканал «ArmNews» для надежности начали выходить в эфир в масках. Через несколько дней у нас состоялась беседа с председателем Комиссии по телевидению и радио Тиграном Акопяном, который сказал, что ношение маски в эфире необязательно. Мы для надежности продолжали носить маски в эфире, поскольку заметили, что часть наших коллег, тем не менее, носит маски в эфире. Однако потом Тигран Акопян дал интервью «168 жам» и зафиксировал уже как факт, что ношение маски в эфире не обязательно. С этого момента наши ведущие перестали носить маски в эфире.
Тем не менее, сейчас в телекомпанию пришли полицейские и возбуждают административное производство по факту неношения маски в эфире.
Это, несомненно, результат неряшливости на государственном уровне. И как бы мы не старались избегать проблем, сегодня вынуждены иметь незапланированный разговор с полицейскими.
Такое же разгильдяйство проявляется в борьбе с коронавирусом, когда, с одной стороны, министр заявляет, чтобы не носили самодельные маски, а с другой – правительство выпускает видеоролик, как шить самодельные маски дома. С одной стороны, говорит: не идите в кафе, а с другой стороны – изо дня в день из кафе распространяются новые видеоролики о коменданте.
Не говоря уже о том, что в таких темпах распространения вируса виновен гражданин. Как вам, неплохо? Виновны вы и ваше разгильдяйство.