Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դադարեցրել է հացադուլը
Ազատության հարապարակում արդեն 15–րդ օրը հացադուլ իրականացնող «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դադարեցրել է իր «ազատության ծոմը»։
Ինչպես հաղորդում է Ազատության հարպարակից «7օր»–ի թղթակիցը՝ այս մասին հայտարարել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, երբ քահանան ավարտել է խորհդանշական հացի օրհնությունը։
Րաֆֆի Հովհանիսյանը հայտարարել է, թե դադարեցնում է ազատության ծոմի առաջին արարը և կերել մի կտոր օրհնված խորհրդանշական հացը։
Նա նշել է, թե հացադուլի դադարեցում չի նշանակում, թե իրենք դադարեցրել են պայքարը, ընդհակառակը, նրա խոսքերով՝ իրենք շարունակում են պայքարը հանուն Նոր Հայաստանի։
Ըստ նրա՝ իրենք դեռ վերադառնալու են Ազատության հրապարակ և պայքարի տարբեր ձևերով հասնելու են արդարության։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել այն հազարավոր մարդկանց, պատգամավորներին, հասարակական և քաղաքական գործիչներին, պաշտոնյաներին, ովքեր այս օրերի ընթացքում այցելել են իրեն և զորկացություն են հայտնել։

Раффи Ованнисян прекратил голодовку
Проводящий уже 15 дней на площади Свободы голодовку руководитель партии «Наследие» Раффи Ованнисян прекратил «Пост Свободы».
Как сообщает корреспондент «7or» с площади Свободы, об этом заявил Раффи Ованнисян по окончанию освящения священником хлеба.
Раффи Ованнисян отметил также, что прекращает первую стадию «Поста Свободы» и съел кусок освященного хлеба.
Он отметил, что прекращение голодовки не означает, что они прекратили борьбу. Напротив, по его словам, они продолжают борьбу во имя Новой Армении.
По словам Ованнисяна, они еще вернутся на площадь Свободы и добьются справедливости различными видами борьбы.
Кроме того, Раффи Ованнисян выразил благодарность гражданам, депутатам, общественным и политическим деятелям, которые в течение этих дней навещали и поддерживали его.