Նախկինում բացօթյա առևտրով զբաղվողները հավաքվում են Ազատության հրապարակում՝ աջակցելու Րաֆֆի Հովհաննիսյանին
Ինչպես հայտնի է, Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի հրամանով արգելված փողոցային առևտրով նախկինում զբաղվողները բողոքի բազմաթիվ գործողություններով փորձում էին հաց վաստակելու իրենց միակ միջոցից չզրկվել։ Քաղաքապետարանը, սակայն, այդպես էլ իր որոշումից հետ չկանգնեց, և անգամ բողոքի գործողությունների ժամանակ բախումներ եղան ցուցարարների, նրանց աջակցելու եկած «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավորների ու ոստիկանների միջև, ինչն էլ մեծ աղմուկ առաջացրեց։ «7օր»–ի հետ զրույցում պատասխանելով հարցին, թե բողոքի ի՞նչ նոր գործողություններ են սպասվում առաջիկայում՝ բացօթյա առևտրով զբաղվողների համակարգող խմբի անդամ Նարինե Վարդանյանն ասել է, թե իրենք ժամանակավորապես դադարեցրել են բողոքի իրենց գործողությունները քաղաքապետարանի և կառավարության շենքի դիմաց և միայն Ազատության հրապարակ են գնում՝ աջակցելու արդեն 10–րդ օրը հացադուլի նստած «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին։ 7or.am

Граждане, ранее занимавшиеся уличной торговлей, собираются на площади Свободы, чтобы поддержать Раффи Ованнисяна
Как известно, граждане, ранее занимавшиеся уличной торговлей, недовольные решением мэра Еревана Карена Карапетяна о запрете на уличную торговлю, пытались проведением  многочисленных акций протеста  добиться пересмотра решения, лишившего их единственного средства заработка.
Мэрия, однако, так и не отказалась от своего решения. Более того, во время акций  протеста имели место столкновения между демонстрантами, поддерживающими их депутатами фракции «Наследие» и полицией, что вызвало волну возмущений.
Отвечая в беседе с корреспондентом «7or» на вопрос о том, какие новые акции протеста планируется провести в будущем, член координационной группы лиц, занимавшихся уличной торговлей, Нарине Варданян заявила, что они временно прекратили свои действия у зданий мэрии и правительства и собираются лишь на площади Свободы, чтобы поддержать уже 10-й день проводящего там голодовку основателя партии «Наследие» Раффи Ованнисяна.