Այսօր Վիեննայում կներկայացվի գնահատող առաքելության զեկույցը, որը միջազգային փորձագետների հետ համատեղ իրականացրել է ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը։
Ինչպես տեղեկացնում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը՝ մարտի 23–ին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գծով ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը Վիեննայում կներկայացնի 2010թ. հոկտեմբերի 7–13–ին Լեռնային Ղարաբաղում իրականացրած դաշտային գնահատող առաքելության զեկույցը։
Մինչ այդ, մարտի 15–17–ին տարածաշրջան ՄԽ ներկայացուցիչների կատարած այցի ժամանակ զեկույցը ներքին կարգով ներկայացվել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներին։
ԵԱՀԿ ՄԽ–ը Վիեննայում կներկայացնի գնահատող առաքելության զեկույցը

Сегодня в Вене МГ ОБСЕ представит отчет оценочной миссии
Сегодня в Вене Минская группа ОБСЕ представит отчет, подготовленный по результатам мониторинга, проведенного полевой оценочной миссией в Нагорно-Карабахской Республике 7-13 октября 2010 года.
Согласно информации, размещенной на официальном сайте ОБСЕ, отчеты во внутреннем порядке были предоставлены 15-17 марта 2011 года в ходе визита представителей Минской группы в регион только президентам Армении и Азербайджана Сержу Саргсяну и Ильхаму Алиеву.
Отметим, что в состав оценочной миссии входили также технические эксперты, направленные Верховным комиссаром по делам беженцев ООН. Они проводили мониторинг условий жизни беженцев в рамках международного гуманитарного права.