Այսօր ՀՀ ԱԺ քառօրյայի մեկնարկին պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը ձայնի իրավունք է խնդրել և կարծիք հայտնել, որ խորհրդարանը չպետք է ձևացնի թե ոչնինչ էլ չի եղել, այլ պետք է իր մարդկային և մարդասիրական վերաբերմունքն արտահայտնի «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Ր. Հովհաննիսյանն արդեն մեկ շաբաթ է հացադուլի է նստած Ազատության հրապարակում:
Վ. Դալլաքյանը ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին առաջարկել է այսօր` 13:30-ի ընդմիջման ժամանակ բոլոր խմբակցությունների մեկական ներկայացուցչի և անկախ պատգամավորների մասնակցությամբ հավաքվել ԱԺ նախագահի աշխատասենյակում և քննարկել` կա՛մ դիմել Ր. Հովհանիսյանին` հացադուլը դադարեցնելու խնդրանքով, կա՛մ էլ այցելել նրան:
Ի պատասխան` ԱԺ նախագահն ասել է, որ Մեծ Բրիտանիա կատարած այցից վերադառնալուց հետո խոսել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանի հետ և փորձել է տեղեկանալ, թե որն է այդ հացադուլի նպատակը, ինչ խնդիրներ է առաջադրել Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
-Կոնկրետ պատասխան չեմ ստացել: Եվ ես համաձայն եմ, որ մենք միասին այսօր հավաքվենք և քննարկենք մեր ապագա քայլերը,-ասել է Հ. Աբրահամյանը:
ԱԺ-ն կքննարկի Րաֆֆի Հովհհանիսյանի հացադուլին անդրադառնալու հարցը

НС обсудит свои дальнейшие действия в связи с голодовкой Раффи Ованнисяна
Сегодня на начавшейся четырехдневной сессии заседаний Национального собрания РА депутат Виктор Даллакян попросил право голоса и высказал мнение о том, что парламент не должен делать вид, что ничего не произошло, а наоборот, должен проявить свое человеческое отношение к депутату фракции «Наследие» Раффи Ованнисяну.
Напомним, что Ованнисян уже неделю проводит голодовку на площади Свободы.
Даллакян предложил председателю НС Овику Абрамяну обсудить во время перерыва в 13:30 с участием одного представителя от каждой фракции и независимых депутатов вопрос дальнейших действий по данному вопросу, чтобы решить обратиться к Раффи Ованнисяну с просьбой прекратить голодовку или навестить его.
В ответ на это, Овик Абрамян сказал, что после своего визита в Великобританию он говорил с главой парламентской фракции «Наследие» Степаном Сафаряном и попытался узнать, в чем цель этой голодовки и каковы задачи Раффи Ованнисяна.
«Конкретного ответа я не получил. Я согласен с тем, что мы должны вместе сегодня собраться и обсудить наши дальнейшие действия», - добавил Абрамян.