Վրաստանում կորոնավիրուսից ևս մեկ մարդ է մահացել. aliq.ge
Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացության դեպքերը հասել են հինգի: Այս մասին տեղեկությունը տեղադրված է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում՝ stopcov.ge:
Կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը կազմում է 411: Այստեղից պաշտոնապես բուժված է համարվում 98 պացինետ:
Կարանտինային գոտում է գտնվում 5015 քաղաքացի: Հատուկ ստացիոնար վերահսկողության տակ է 573 պացիենտ:
Ընդհանուր հաշվարկով Վրաստանի տարբեր շրջաններում գործող կլինիկաներում այս պահին կորոնավիրուսից բուժվում է 310 պացիենտ:

В Грузии число умерших от коронавируса выросло до 5
В Грузии число скончавшихся от коронавируса выросло до 5. Об этом сообщается на созданном правительством специальном сайте «stopcov.ge».
В режиме карантина находится 5 160 человек, а в стационаре под наблюдением – 579 лиц.
Для справки, к этому времени в Грузии подтверждено 411 случаев заражения коронавирусом. 98 из общего числа инфицированных уже выздоровели, 5 скончались. Кроме того, из-за рубежа на лечение перевезены 3 гражданина Грузии.