Ի՞նչն է ընդդիմությանը խանգարում միավորվել
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատասխանելով այն հարցին, թե միասնական թիմով հանդես գալու և պայքարելու համար ընդդիմությանն ի՞նչն է խանգարում՝ «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, թե չնայած ընդունված չէ ասել՝ չգիտեմ, բայց ինքն իսկապես չի հասկանում։
–Հիմնականում երևի անձնական, հոգեբանական, բարդութային, հայ բարդութային խնդիրներ կան, որը  կիրառվում  է բոլորիս վրա տարբեր չափաբաժիններով և թույլ չի տալիս, որ մարդիկ կարողանան վեր կանգնել անցյալի սեփական սխալներից, անցյալի միջկուսակցական հակասություններից ու հասկանալ, որ միայն մի հրապարակում կանգնելով է, որ կկարողանանք հասնել երանելի  նպատակին,–ասել է նա։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նաև նշել է, թե հյուս ունի, որ նաև  իշխանությունների ներսում են մնացել սառը դատողությամբ ու մի փոքր խղճով մարդիկ, ովքեր կհասկանան, որ պետք է իրավիճակը ծանրութեթև անել։

Что мешает оппозиции объединиться?
Отвечая на встрече с журналистами на вопрос о том, что мешает оппозиции выступить и бороться единой командой, руководитель партии «Наследие» Раффи Ованнисян заявил, что, хотя и не принято говорить «не знаю», но он на самом деле не понимает.
«Наверное, в основном имеют место личные, психологические проблемы, связанные с комплексами, присущими армянам. Этот комплекс в разной мере есть в каждом из нас. Он не позволяет людям превозмочь своими ошибками, совершенными в прошлом, межпартийными противоречиями, которые были в прошлом, и понять, что мы можем достичь заветной цели лишь стоя на одной площади», - отметил он.
Раффи Ованнисян добавил, что он надеется на то, что внутри власти остались люди с холодной рассудительностью и совестью, которые поймут, что нужно взвесить ситуацию.