Ռուսական Су-27 կործանիչն ընկել է Սև ծովը. որոնողական աշխատանքներում ներգրավված են ուղղաթիռներ և նավեր
Երեկ՝ մարտի 25-ին՝ ուշ երեկոյան, կործանվել է ռուսական Су-27 ինքնաթիռը: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում կատարելով ՌԴ Պաշտպանության նախարարությանը: Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ըստ նախնական վարկածի՝ ինքնաթիռը, որը կատարում էր պլանային թռիչք, կորել է ռադարներից:
Նշվում է, որ Ֆեոդոսիայից 50 կմ հեռավորության վրա ինքնաթիռը վթարային ազդանաշան է փոխանցել:
Այս պահին ծովում որոնողական աշխատանքներում ներգրավված են Ан-26 և Ми-8 ուղղաթիռներ, ինչպես նաև մոտակայքում գտնվող ռազմական և քաղաքացիական նշանակության նավեր:

Истребитель Су-27 упал в акватории Черного моря
Информацию об этом передает российское министерство обороны. Самолет проводил плановый полет 25 марта около 20:10 над Черным морем в 50 километрах от Феодосии. Через минуту в данном районе был зафиксирован сигнал аварийного радиомаяка.
Развернута операция для поиска летчика Су-27. Были подняты силы и средства поисково-спасательных служб Южного военного округа, среди которых – вертолеты Ми-8 и Ан-26. Также были привлечены гражданские суда и малый противолодочный корабль Черноморского флота. Поисковая операция затруднена из-за сложных метеоусловий.