Ռուսաստանում կորոնավիրուս է հայտնաբերվել Հայաստանից ժամանած քաղաքացու մոտ
Ռուսաստանի Կրասնոդարի երկրամասում կորոնավիրուսով վարակման երկու նոր դեպք է հայտնաբերվել, որոնցից մեկը՝ Հայաստանից ժամանած քաղաքացու մոտ:
Ինչպես հաղորդում է rbc.ru-ն՝ վկայակոչելով Կրասնոդարի երկրամասի օպերատիվ շտաբի մամլո հաղորդագրությունը, հայտնի է, որ վերջինս ներկա պահին բուժում է ստանում Սոչիի հիվանդանոցում, գտնվում է մեկսուսացված վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Այդ մարդը Հայաստանից է ժամանել: Հիվանդների հետ շփված մարդկանց շրջանակը Կրասնոդարի երկրամասի տարածքում պարզվել է: Բոլորը, ում հետ նրանք շփվել են, այժմ մեկուսացման մեջ են գտնվում՝ բժիշկների վերահսկողության տակ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Интерфакс-ի տեղեկություններով՝ երկու հիվանդներն էլ մինչև 25 տարեկան են: Նշվում է, որ մյուս հիվանդը վարակվել է ֆրանսիական Կուրշավել առողջարանում հանգստանալիս, իսկ Հայաստանից մեկնած քաղաքացին շփվել է կորոնավիրուսով վարակված հարազատների հետ:

Новый случай заражения коронавирусом на Кубани выявлен у приехавшего из Армении
Второй заболевший коронавирусом на Кубани и госпитализированный в больницу Сочи приехал из Армении, круг его контактов выявлен, все, с кем они контактировали, изолированы, сообщает оперативный штаб Краснодарского края.
По последним данным оперативного штаба, в регионе подтверждены еще 2 новых случая заболевания коронавирусом. При этом один из заболевших находился на территории края проездом и покинул его. Сейчас он находится на лечении в Москве.
«Второй заболевший коронавирусной инфекцией сейчас находится на лечении в больнице Сочи в изолированном боксе. Этот человек приехал в регион из Армении. Круг контактов заболевших на территории Краснодарского края оперативно выявлен. Все, с кем они контактировали, сейчас находятся в изоляции под наблюдением медиков», – говорится в сообщении.
На прошлой неделе на Кубани был зафиксирован первый случай заболевания коронавирусом у приехавшего из Италии мужчины. Власти ввели на территории региона режим повышенной готовности. Крупнейшие вузы региона приняли решение о переходе на дистанционное обучение, введено свободное посещение школьных занятий. Медучреждения Кубани перешли на карантинный режим работы и ограничивают посещение больных.