ՏՄՊՊՀ–ից պնդում են, որ «Լուսակերտ»–ում ստուգումներ իրականացվել են
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը որոշում էր կայացրել վարույթ հարուցել «Լուսակերտ» ՍՊԸ–ի նկատմամբ: Սակայն «7օր»–ի հետ զրույցում «Լուսակերտի» թռչնաբուծական ֆաբրիկայի սեփականատեր, ԱԺ ՀՀԿ–ական պատգամավոր Խաչիկ Մանուկյանը շատ բացասական է վերաբերվում կայացված որոշմանը.
–Ես չգիտեմ՝ ինչի՞ հիման վրա և ինչի՞ համար են վարույթ հարուցել։ Ես չեմ հասկանում այդ կազմակերպությանը,–«7օր»–ին ասել էր նա,–երևի ուսումնասիրությունները դրսում են արել։ Համենայնդեպս, մեզ մոտ իրենցից մարդ չի եկել, որ ստուգում անի։
«7օր»–ի հետ զրույցում այսօր ՏՄՊՊՀ–ից պնդել են, որ ստուգումները կատարվել են ձվի շուկայում գերիշխող դիրք ունեցող բոլո՛ր ընկերություններում, այդ թվում և «Լուսակերտում», սակայն պարզել են, որ միայն «Լուսակերտում» են հնարավոր խախտումներ եղել։ Հանձնաժողովի մամուլի խոսնակ Նելլի Դանիելյանը «7օր»–ի հարցին ի պատասխան ասել է, որ հենց այդ պատճառով էլ որոշում է կայացվել վարույթը հարուցել միայն «Լուսակերտ» թռչնաբուծական ֆաբրիկայի նմատմամբ։

В ГКЗЭК заверяют, что провели проверку на ЗАО «Лусакерт»
Как ранее сообщалось, Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК)  РА  возбудила  административное производство в отношении птицефабрики ЗАО «Лусакерт». Однако в беседе с «7or», владелец Лусакертской птицефабрики, депутат парламентской фракции РПА Хачик Манукян заявил, что крайне отрицательно относится к данному решению.
«Я не знаю, на каком основании они начали это судопроизводство. Наверное, они провели исследования за пределами страны. Во всяком случае, к нам никто из их комиссии не приходил с проверкой», – заявил Хачик Манукян.
Сегодня в беседе с корреспондентом «7or» из ГКЗЭК заверили, что проверка была проведена во всех компаниях, занимающих доминирующее положение на рынке яиц, в том числе и в  ЗАО «Лусакерт». Однако они выяснили, что лишь на Лусакертской птицефабрике были возможны нарушения. Пресс-секретарь  комиссии Нелли Даниелян заявила, что именно по этой причине было принято решение начать судопроизводство лишь в отношении птицефабрики ЗАО «Лусакерт».