Ավստրալիայի ՆԳ նախարար Փիթեր Դաթոնը վարակվել է կորոնավիրուսով
Ավստրալիայի ներքին գործերի նախարար Փիթեր Դաթոնը մարտի 13-ին հայտարարել Է, որ կորոնավիրուսի իր թեստը դրական արդյունք Է տվել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այս առավոտյան ես արթնացա բարձր ջերմությամբ եւ կոկորդի ցավով: Ես իսկույն կապվեցի Քվինսլենդի առողջապահության դեպարտամենտի հետ: Ճաշի ժամին ինձ տեղեկացրեցին, որ թեստը դրական արդյունք Է տվել»,-գրել Է նախարարը Twitter-ի իր Էջում:
Նրա խոսքով՝ այժմ ինքը գտնվում Է հիվանդանոցում: Դաթոնը հավելել Է, որ իրեն լավ Է զգում: Ավստրալիայում հայտնաբերվել Է նոր կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան 120 դեպք: 19 մարդ ապաքինվելուց հետո դուրս Է գրվել հիվանդանոցից, իսկ երեք պացիենտ մահացել Է: Վարակման առաջին դեպքը հայտնաբերվել Էր Մելբուռնում հունվարի 25-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Глава МВД Австралии Питер Даттон заразился коронавирусом
Министр внутренних дел Австралии Питер Даттон заявил в пятницу, что его тест на коронавирус дал положительный результат.
«Этим утром я проснулся с [повышенной] температурой и болью в горле. Я немедленно связался с департаментом здравоохранения Квинсленда. В обед меня проинформировали, что тест дал положительный результат», – написал министр на своей странице в «Twitter».
По его словам, сейчас он находится в больнице. Даттон добавил, что чувствует себя хорошо, сообщает ТАСС.
В Австралии выявлены более 120 случаев заражения новым коронавирусом. 19 человек были выписаны после излечения, а 3 пациента умерли. Первый случай заражения был выявлен в Мельбурне 25 января.