Եղիսաբեթ Բ-ն առաջին անգամ ձեռնոցներով է եղել պարգեւները հանձնելիս
Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ Բ թագուհին տասնամյակի ընթացքում առաջին անգամ ձեռնոցներ դրած Է անցկացրել պարգեւների ավանդական հանձնումը երկրում կորոնավիրուսով ախտահարվածների թվի աճի ֆոնին: Բուքինգհեմի պալատում տեղի ունեցած արարողության լուսանկարները տարածել Է Press Association գործակալությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Լուսանկարներում երեւում Է, թե ինչպես Է միապետը, որը երկար սպիտակ ձեռնոցներով Էր, Բրիտանական կայսրության Շքանշանի կոմանդորի խաչ ամրացնում դերասանուհի Ունիդի Քրեյգի կոստյումի դարձածալին: Նորին Մեծության դիվանատանը չեն ճշտել, թե զգեստեղենի այդ իրն օգտագործվել Է արդյոք որպես կորոնավիրուսով ախտահարումից նախազգուշական միջոց, աշխարհում որի զոհ Է դարձել գրեթե 3 հազար մարդ:
Մինչդեռ Ջո Լիթլը՝ թագավորական ընտանիքի կյանքի մասին պատմող հանդեսի գլխավոր խմբագիրը, դա համարել Է «խելամիտ նախազգուշություն» պետության ղեկավարի կողմից:
Մեծ Բրիտանիայում ներկայում հաստատված Է նոր կորոնավիրուսի հարուցած հիվանդության 51 դեպք: Դրանց մեծ մասը բաժին Է ընկնում Անգլիային: Դրանք արձանագրված են են նաեւ Հյուսիսային Իռլանդիայում, Ուելսում եւ Շոտլանդիայում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Королева Великобритании Елизавета II впервые за десятилетие провела в перчатках традиционное вручение наград на фоне роста числа инфицированных коронавирусом в стране. Фотографии прошедшей в Букингемском дворце церемонии распространило агентство «Press Association», передает ТАСС.
На них видно, как монарх в длинных белых перчатках прикалывает крест командора Ордена британской империи на лацкан костюма актрисы Уэнди Крейг. В канцелярии Ее Величества не стали уточнять, был ли этот предмет гардероба использован в качестве меры предосторожности от инфицирования коронавирусом, жертвами которого в мире стали почти 3 тыс. человек.
Однако Джо Литтл, главный редактор журнала, рассказывающий о жизни королевской семьи, назвал это «разумной предосторожностью» со стороны главы государства.
В Великобритании к настоящему моменту отмечен 51 случай заболевания, вызываемого новым коронавирусом. Большинство из них приходится на Англию. Они зафиксированы также в Северной Ирландии, Уэльсе и Шотландии.
Елизавета II впервые вручила награды в перчатках