Փարիզում գրքի տոնավաճառը չեղյալ են հայտարարել կորոնավիրուսի պատճառով
Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում թվով քառասուներորդ Livre Paris գրքի ցուցահանդես-տոնավաճառը չեղյալ Է հայտարարվել այն միջոցառումներից հետո, որոնք վերջերս հայտարարել Է երկրի կառավարությունը կորոնավիրուսի դեմ պայքարելու համար: Այդ մասին հայտնել Է Livre Hebdo մասնագիտացված հրատարակությունը՝ վկայակոչելով կազմակերպիչների հայտարարությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Անցած շաբաթ Ֆրանսիայի առողջապահության նախարար Օլիվիե Վերանը հայտարարել Է, որ երկրի ամբողջ տարածքում կարգելվեն 5 հազար հոգուց ավելի մասնակիցներով զանգվածային միջոցառումները, եթե դրանց անցկացումը նախատեսում Է փակ հրապարակներ: Ֆրանսիայում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել Է 130-ի, ավելի վաղ հաղորդվել Է մահվան երկու դեպքի մասին:
Կազմակերպիչներն «ափսոսանքով որոշում են կայացրել չեղյալ հայտարարել 2020 թվականին Livre Paris ցուցահանդեսի անցկացումը», գրում Է հրատարակությունը: Մջոցառումը պետք Է տեղի ունենար մարտի 20-ից մինչեւ 23-ը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Париже из-за коронавируса отменили книжную ярмарку
Сороковая по счету книжная выставка-ярмарка «Livre Paris» во французской столице была отменена после мер, которые недавно ввело правительство страны для борьбы с коронавирусом, сообщает специализированное издание «Livre Hebdo» со ссылкой на заявление организаторов.
На минувшей неделе французский министр здравоохранения Оливье Веран заявил, что на всей территории страны будут запрещены массовые мероприятия численностью от 5 тысяч человек, если их проведение предусматривает закрытые площадки. Во Франции число случаев заражения коронавирусом достигло 130, ранее сообщалось о двух смертях, сообщает РИА «Новости».
Организаторы «с сожалением приняли решение отменить проведение выставки «Livre Paris» в 2020 году», сообщает издание. Мероприятие должно было проходить с 20 по 23 марта.