Թբիլիսիի դեղատները հայտնել են դիմակների և հակամանրէական հեղուկների դեֆիցիտի մասին
Թբիլիսիի դեղատներում սպառվել են վիրաբուժական դիմակների եւ հակամանրԷական հեղուկների պաշարները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են դեղագործները:
Վրաստանի առողջապահության նախարարությունը փետրվարի 26-ին հայտնել Է նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքի հայտնաբերման մասին. ախտահարվածը 50-ամյա տղամարդ Է, որը Վրաստան Է ժամանել Ադրբեջանից, իսկ մինչ այդ եղել Է Իրանում:
«Դիմակներ, ցավոք, այլեւս չկան մեր դեղատան ամբողջ ցանցում: Երեկ երեկոյան կորոնավիրուսի մասին հայտարարությունից հետո այստեղ հերթ Է գոյացել: Դիմակների հետ մեկտեղ բառիս բուն իմաստով տարել են եղած բոլոր հակամանրԷական հեղուկները»,- հայտարարել Է PSP դեղատան դեղագործը:

Аптеки Тбилиси сообщили о дефиците масок и антибактериальных жидкостей
Аптеки в Тбилиси исчерпали запасы хирургических масок и антибактериальных жидкостей. Об этом сообщили РИА «Новости» фармацевты.
Минздрав Грузии в среду сообщил о выявлении первого случая заражения коронавирусом нового типа, инфицированным стал 50-летний мужчина, который прибыл в Грузию из Азербайджана, а до этого находился в Иране.
«Масок, к сожалению, больше нет во всей сети нашей аптеки. Вчера ночью, после заявления о коронавирусе, тут выстроилась очередь. Вместе с масками в буквальном смысле забрали все антибактериальные жидкости, которые были в наличии», – заявила фармацевт аптеки PSP.