ՉԺՀ-ի Ցյանցզյան քաղաքում կվարձատրեն կորոնավիրուսի ախտանիշների մասին կամավոր հայտնողներին
Չինաստանի Հուբեյի նահանգի Ցյանցզյան քաղաքի այն բնակիչները, որոնք կամավոր կհայտնեն իրենց մոտ կորոնավիրուսի ախտանիշների առկայության մասին, կկարողանան ստանալ 1000-ից մինչեւ 10 հազար յուան՝ անկախ այն բանից՝ կհաստատվի հիվանդությունը, թե՝ ոչ: Այդ մասին ասված Է տեղական կառավարության հայտարարության մեջ, որը տարածել են չինական ԶԼՄ-ները , տեղեկացնոմ Է «Արմենպրես»-ը: Ճշտվում Է, որ ծրագիրը գործելու Է փետրվարի 27-ից մինչեւ մարտի 2-ը:
1000 յուան (շուրջ 142 դոլար) վարձատրությունը կարող են ստանալ քաղաքի այն բնակիչները, որոնք կամավոր բուժհաստատություններին կդիմեն բարձր ջերմությամբ եւ որոնց մոտ առաջին անգամից չի հաջողվում հստակորեն որոշել կորոնավիրուսի մյուս ախտանիշների առկայությունը:
Երկու հազար յուան (շուրջ 284 դոլար) կստանան նրանք, ովքեր կորոնավիրուսի ախտանիշներով կդիմեն բուժհաստատություններ եւ կհայտնվեն վարակման մեջ կասկածվող պացիենտների ցուցակում:10 հազար յուան (շուրջ 1,4 հազար դոլար) բաժին կհասնի նրանց, ովքեր կամավոր կդիմեն օգնության, եւ հետազոտությունների արդյունքում նրանց մոտ կհաստատվի կորոնավիրուսով վարակվածությունը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:
Երկու հազար յուան (շուրջ 284 դոլար) կստանան նրանք, ովքեր կորոնավիրուսի ախտանիշներով կդիմեն բուժհաստատություններ եւ կհայտնվեն վարակման մեջ կասկածվող պացիենտների ցուցակում: 10 հազար յուան (շուրջ 1,4 հազար դոլար) բաժին կհասնի նրանց, ովքեր կամավոր կդիմեն օգնության, եւ հետազոտությունների արդյունքում նրանց մոտ կհաստատվի կորոնավիրուսով վարակվածությունը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В китайском городе будут поощрять сообщивших о симптомах коронавируса
Жители города Цяньцзян в китайской провинции Хубэй, которые добровольно сообщат о наличии у них симптомов коронавируса, смогут получить от1 тысячи до 10 тысяч юаней в зависимости от того, подтвердится заболевание или нет. Как передает «Арменпресс», об этом говорится в заявлении местного правительства, распространенном в китайских СМИ.
Уточняется, что программа будет действовать с 27 февраля по 2 марта.
Вознаграждение в 1 тысячу юаней (около 142 долларов) могут получить жители города, добровольно обратившиеся в медучреждения с повышенной температурой, у которых с первого раза не удастся четко определить наличие других симптомов коронавируса.
2 тысячи юаней (около 284 долларов) получат те, кто обратится с симптомами коронавируса в медучреждения и попадет в список пациентов с подозрением на заражение.
Награда в 10 тысяч юаней (около 1,4 тысячи долларов) полагается тем, кто добровольно обратится за помощью, и по результатам исследований у него подтвердится заражение коронавирусом.
Жители города Цяньцзян в китайской провинции Хубэй, которые добровольно сообщат о наличии у них симптомов коронавируса, смогут получить от 1 тысячи до 10 тысяч юаней в зависимости от того, подтвердится заболевание или нет. Как передает «Арменпресс», об этом говорится в заявлении местного правительства, распространенном в китайских СМИ.