Ինչո՞ւ «Ժառանգության» հետ կապված միջադեպերին Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ներկա չի լինում
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար ՍտեփանՍաֆարյանը հայտարարել է, թե մարտի 3–ին ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բացօթյա առևտրով զբաղվողների բողոքի գործողության ժամանակ ոստիկանների հետ «Ժառանգության» ներկայացուցիչների բախումների պատճառը հենց ոստիկաններն են՝ իրենց վարքով։
–ՌոբերտՄելքոնյաննուփոխգնդապետԽաչիկԱվետիսյանըմոտենումենԱնահիտԲախշյանինևասում, որնահայհոյելէկառավարությանը, որիցհետոնրանքթուրքերենլեզվով, չգիտեսինչու, հայհոյանքներենտեղումկանանցհասցեին,–ասել է նա։
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչո՞ւՐաֆֆիՀովհաննիսյանըերբևէներկաչիլինում «Ժառանգության» ներկայացուցիչների հետ կապվածմիջադեպերին՝ Ստեփան Սաֆարյանն ասել է, թե պարտադիր չէ, որ բողոքի գրծողություններին կուսակցության բոլոր ներկայացուցիչները ներկա լինեն։ Բացի դա, նա հավելել է, թե մարտի 3-իմիջադեպըիրենցկուսակիցների համար էլ է անակնկալ եղել, և իրենք էլ պատահաբարենհայտնվել այնտեղ։
Ստեփան Սաֆարյանը նաև տեղեկացրել է, թե մարտի 3–ի միջադեպի հետ կապված՝ իրենք այսօր հաղորդում են ներկայացնելու Հատուկ քննչական ծառայությանը, գլխավոր դատախազությանն ու իրավապահ մյուս մարմիններին։
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը հայտարարել է, թե մարտի 3–ին ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բացօթյա առևտրով զբաղվողների բողոքի գործողության ժամանակ ոստիկանների հետ «Ժառանգության» ներկայացուցիչների բախումների պատճառը հենց ոստիկաններն են՝ իրենց վարքով։
–Ռոբերտ Մելքոնյանն ու փոխգնդապետ Խաչիկ Ավետիսյանը մոտենում են Անահիտ Բախշյանին և ասում, որ նա հայհոյել է կառավարությանը, որից հետո նրանք թուրքերեն լեզվով, չգիտես ինչու, հայհոյանքներ են տեղում կանանց հասցեին,–ասել է նա։
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչո՞ւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը երբևէ ներկա չի լինում «Ժառանգության» ներկայացուցիչների հետ կապված միջադեպերին՝ Ստեփան Սաֆարյանն ասել է, թե պարտադիր չէ, որ բողոքի գրծողություններին կուսակցության բոլոր ներկայացուցիչները ներկա լինեն։ Բացի դա, նա հավելել է, թե մարտի 3-ի միջադեպը իրենց կուսակիցների համար էլ է անակնկալ եղել, և իրենք էլ պատահաբար են հայտնվել այնտեղ։

Почему Раффи Ованнисян не присутствует при инцидентах, связанных с «Наследием»?
На встрече с журналистами глава фракции «Наследие» Степан Сафарян заявил, что причиной произошедшего во время акции протеста 3 марта у здания правительства столкновения между гражданами, занимающимися уличной торговлей, и полицией являются именно представители полиции.
«Роберт Мелконян и подполковник Хачик Аветисян подошли к Анаит Бахшян и сказали, что она резко выразилась в адрес правительства, после чего они на турецком языке, непонятно почему, нецензурно выразились в адрес женщин», - отметил он.
В ответ на вопрос о том, почему Раффи Ованнисян никогда нем присутствует при инцидентах, связанных с представителями партии «Наследие», Степан Сафарян сказал, что необязательно, чтобы все представители партии присутствовали на акции протеста. Кроме того, он добавил, что произошедший 3 марта инцидент был сюрпризом также для их однопартийцев и они тоже оказались там случайно.
Степан Сафарян сообщил, что сегодня в связи с инцидентом 3 марта они передадут материалы в Специальную следственную службу, Генеральную прокуратуру и в другие правоохранительные органы.