Եմենում պայթեցրել են երկրի պաշտպանության նախարարի ավտոմեքենան
Փետրվարի 19-ին Եմենի արեւելքում մահափորձ Է կատարվել երկրի՝ միջազգայնորեն ճանաչված կառավարության պաշտպանության նախարար Մուհամեդ Ալի ալ-Մաքդաշիի նկատմամբ. ականից նրա ավտոմեքենայի պայթելու հետեւանքով պաշտոնյան չի տուժել:
Այդ մասին Twitter սոցիալական ցանցում հայտնել Է Եմենի տեղեկատվության նախարարի խորհրդական Մուխթար ար-Ռահբին, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը: «Եմենի պաշտպանության նախարարը փրկվել Է արեւելյան ճակատ ուղեւորության ընթացքում նրա ավտոմեքենայի պայթեցմամբ կատարված մահափորձի ժամանակ: Նրան ուղեկցողների թվում կան սպանվածներ եւ վիրավորներ»,- նշել Է ար-Ռահբին:
Ինչպես հայտնել Է «Ալ-Ջազիրա» հեռուստաալիքը, մահափորձը կատարվել Է Մաարիբի նահանգից արեւմուտք ընկած շրջանում, դրա զոհ են դարձել չորս ուղեկցողներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Йемене взорвали машину министра обороны страны
Покушение на министра обороны международно признанного правительства Йемена Мухаммеда Али аль-Макдаши предпринята в среду на востоке страны, в результате подрыва его автомобиля на мине чиновник не пострадал. Об этом сообщил в «Twitter» советник министра информации Йемена Мухтар ар-Рахби.
«Министр обороны Йемена спасся во время покушения в результате подрыва на мине его автомобиля в ходе поездки на восточный фронт. Есть убитые и раненые среди его сопровождения», – отметил ар-Рахби.
Как сообщил телеканал «Аль-Джазира», покушение произошло к западу от провинции Маариб, его жертвами стали четыре сопровождающих.