Երևանի քաղաքապետի թեկնածուի տան հացն ընկերներն են առնում
«7 օր»-ը Երևանի քաղաքապետի թեկնածու, ՀԱՍԿ նախագահ Մովսես Շահվերդյանից հետաքրքրվել է, թե որտեղ է նա աշխատում։
-Կուսակցության ձևավորումից հետո որոշում է կայացվել, որ կուսակցության նախագահը և, եթե տեղակալ ունենա, նաև տեղակալը չպետք է որևէ տեղ աշխատեն, որպեսզի ավելորդ շահարկումների և պատմությունների մեջ չընկնեն,- պատասխանել է նա։
«Այդ դեպքում ինչպե՞ս եք ձեր գոյությունը պահպանում»,- հարցրել ենք Մ. Շահվերդյանին։
-Ընկերներս օգնում են, տան հացն են առնում, շոր են առնում, ապրում ենք,- ասել է նա։

Для кандидата в мэры Еревана «хлеб насущный» покупают друзья
«7 օր» поинтересовался у кандидата на пост мэра Еревана, председателя РСПА Мовсеса Шахвердяна, где он работает.
- После образования РСПА было принято решение, что председатель партии и его заместитель, если у него таковой будет, не должны нигде работать, чтобы не попадать в разные неприятные ситуации, - ответил М.Шахвердян.
«В таком случае, на какие средства вы существуете?» - спросили мы М.Шахвердяна.
-Мне помогают мои друзья: они приносят мне продукты, одевают, так и живем, - ответил он.