Գերմանիայում կկայանա Անգելա Մերկելի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 13-ին Գերմանիա այցի ընթացքում Բեռլինում հանդիպում կունենա ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ՝այս մասին տեղեկացնում է Գերմանիայի դաշնային կառավարության պաշտոնական կայքը:
«Հանդիպմանը քննարկման առանցքում կլինեն երկկողմ հարաբերություններին, տնտեսական հարցերին ու արտաքին և անվտանգային քաղաքականությանը վերաբերող թեմաները»,-նշված է Գերմանիայի կառավարության պաշտոնական հաղորդագրությունում:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գերմանիա կմեկնի՝ մասնակցելու Մյունխենի անվտանգության համաժողովին, որը կկայանա փետրվարի 14-16-ը:

В рамках визита в Германию Никол Пашинян проведет встречу с Ангелой Меркель
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в рамках визита в Германию 13 февраля встретится с канцлером Германии Ангелой Меркель. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на официальном сайте федерального правительства Германии.
«Встреча будет посвящена двусторонним отношениям, экономическим вопросам, внешней политике и политике безопасности», – говорится в сообщении правительства Германии.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян отправится в Германию для участия в Мюнхенской конференции по безопасности, которая состоится 14-16 февраля.