Խստորեն դատապարտում ենք. «Իմ Քայլը» խմբակցությունը հրատապ նիստ կգումարի
«Իմ Քայլը» խմբակցությունը կգումարի հրատապ նիստ, որից հետո հանդես կգանք հայտարարությամբ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը:
«Հարգելի քաղաքացիներ,
Խստորեն դատապարտում ենք ատելության խոսքի ցանկացած դրսևորում:
Հայցում ենք ձեր ներողամտությունը կատարվածի առթիվ:
«Իմ Քայլը» խմբակցությունը կգումարի հրատապ նիստ, որից հետո հանդես կգանք հայտարարությամբ»,-ասվում է հայտարարությունում։
Ամավիրի քաղաքապետ, ՔՊ անդամ Դավիթ Խուդաթյանն էլ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վերահսկող հանձնաժողովն անընդունելի է համարում «Իմ Քայլը» ավագանու խմբակցության անդամ, Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանի ֆեյսբուքյան հայտարարությունը, որը միանշանակ հակասում է կուսակցության կողմից որդեգրած արժեքներին և սկզբունքներին: Ատելության խոսքն ու անհանդուրժողականությունը խիստ դատապարտելի են: Միջադեպը կքննվի վերահսկող հանձնաժողովում»:
Նշենք, որ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանը իր ֆեյսբուքյան էջում տեղադրել է Հրայր Թովմասյանի դստեր նկարը եւ գրել է. «Հ. Թովմասյանի աղջկա ֆբնա, ձեզ տեսնեմ ժողովուրդ ջան»:

Строго осуждаем: фракция «Мой шаг» созовет срочное заседание
Фракция «Мой шаг» созовет срочное заседание, после которого выступит с заявлением. Об этом говорится в распространенном фракцией «Мой шаг» в Совете старейшин Еревана заявлении.
«Уважаемые граждане,
Строго осуждаем любое проявление риторики ненависти.
Призываем в связи со случившимся к снисходительности.
Фракция «Мой шаг» созовет срочное заседание, после которого выступит с заявлением», – говорится в заявлении.
Мэр города Армавир, член партии ГД Давид Худатян написал на своей странице в «Facebook»:
«Контрольная комиссия партии «Гражданский договор» считает неприемлемым заявление члена Совета старейшин Еревана от фракции «Мой шаг», члена партии «Гражданский договор» Генриха Артеняна, оно однозначно противоречит взятым партией на вооружение ценностям и принципам. Риторика ненависти и нетерпимость подлежат строгому осуждению. Инцидент будет рассмотрен контрольной комиссией».
Ранее в воскресенье член фракции Генрик Артенян выложил на своей страничке в «Facebook» фотографию дочери главы КС Армении Грайра Товмасяна, подписав ее։ «Это страничка дочери Грайра Товмасяна. Покажите себя, народ». Позже он удалил свой профиль в социальной сети.