Դամասկոսում տեղի է ունեցել Սումգայիթյան ջարդերի 23-րդ տարելիցին նվիրված ոգեկոչման պատարագ
Փետրվարի 27-ին Սիրիայում Հայաստանի դեսպանության կազմակերպմամբ Դամասկոսի Հայ Առաքելական եւ Կաթողիկե առաջնորդների հովվապետությամբ Դամասկոսի առաջնորդանիստ Սուրբ Սարգիս եկեղեցում տեղի ունեցավ ոգեկոչման պատարագ` նվիրված Սումգայիթյան ջարդերի 23-րդ տարելիցին, ապա եկեղեցու բակում գտնվող Ցեղասպանության հուշարձանի մոտ` հոգեհանգստյան պաշտոն:
Արարողությանը մասնակցեցին Սիրիայում Հայաստանի դեսպան Արշակ Փոլադյանը, դեսպանության անձնակազմը, Հայաստանի քաղաքացիներ, Դամասկոսի հայ համայնքի մշակութային, կրթական ու մարզական միությունների ղեկավարներ, բազմաթիվ սիրիահայեր:

В Дамаске была отслужена поминальная служба в связи с 23-й годовщиной Сумгаитских погромов
27 февраля в армянской церкви Св. Саркиса в Дамаске была отслужена поминальная служба, посвященная 23-й годовщине Сумгаитских погромов. Затем у расположенного во дворе церкви памятника Геноциду армян был совершен ритуал поминовения невинных жертв.
В церемонии приняли участие посол РА в Сирии Аршак Поладян, сотрудники посольства, граждане Армении, представители армянской общины Дамаска и др.