Իրանում 25 մլն մարդ է մասնակցել Սոլեյմանիի հրաժեշտի արարողություններին
Շուրջ 25 մլն մարդ Է մասնակցել Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի Էլիտային զորամասեր) «Ալ-Ղուդս» հատուկ նշանակության ուժերի հրամանատար Ղասեմ Սոլեյմանիի հրաժեշտի արարողություններին, որոնք տեղի են ունեցել Իրանի տարբեր քաղաքներում: Այդ մասին հունվարի 14-ին հայտարարել Է ԻՀՊԿ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռամազան Շարիֆը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«25 մլն մարդ Է մասնակցել արարողություններին, իսկ մնացածները՝ Իրանի 80 մլն բնակչությունից, նույնպես ցավակցել են այդ իրադարձության կապակցությամբ»,-նրա խոսքը մեջբերում Է Fars գործակալությունը: Շարիֆի խոսքով, երբ «գեներալի մարմինը հասցվեց երկիր, հրաժեշտի արարողությունները տեղի ունեցան հինգ քաղաքում՝ Ահվազում, Մեշհեդում, Թեհրանում, Կումում եւ Քերմանում», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В прощании с Сулеймани в Иране приняли участие 25 млн человек
Около 25 млн человек приняли участие в церемониях прощания с командующий силами специального назначения «Аль-Кудс» Корпуса стражей исламской революции Касемом Сулеймани, которые проходили в разных городах Ирана. Как сообщает ТАСС, oб этом во вторник заявил официальный представитель КСИР Рамазан Шариф.
«25 млн человек приняли участие в церемонии, а остальные из 80 млн населения Ирана также соболезновали в связи с этим событием», – цитирует его агентство «Fars».
По словам Шарифа, «когда тело генерала доставили в страну, церемонии прощания прошли в пяти городах: Ахвазе, Мешхеде, Тегеране, Куме и Кермане».