ՌԴ նախագահը շնորհավորական ուղերձ Է հղել Ռոբերտ Քոչարյանին
Գալիք տոների կապակցությամբ ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։
«Ռուսաստանում բարձր են գնահատում Ձեր ավանդը մեր երկու պետությունների միջև բարեկամական հարաբերությունների և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման գործում»,-նշված է ուղերձում։
Շնորհավորելով Նախագահ Քոչարյանին Նոր Տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոնի կապակցությամբ՝ Վլադիմիր Պուտինը նրան ամուր առողջություն, տոկունություն և լավատեսություն է մաղթել։

Президент России направил поздравительное письмо Роберту Кочаряну
Президент РФ Владимир Путин направил второму президенту РА Роберту Кочаряну поздравительное письмо в связи с наступающими праздниками.
«В России высоко ценят Ваш вклад в развитие дружественных отношений и взаимовыгодного сотрудничества между нашими государствами», – отмечается в письме.
Поздравляя президента Кочаряна с Новым Годом и Рождеством Христовым, Владимир Путин пожелал ему крепкого здоровья, стойкости и оптимизма.