Տիգրան Կարապետյան. «Թող որևէ մեկը չհամարձակվի զիջել Արցախի ազատագրված հողերը»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Ադրբեջանում Միացյալ Նահանգների նորանշանակ դեսպան, Մինսկի խմբի նախկին ամերիկացի համանախագահ Մեթյու Բրայզան Բաքվում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել էր, թե մարտի 5–ինՍոչիումտեղիկունենաՀայաստանի, ԱդրբեջանիևՌուսաստանինախագահներ Սերժ Սարգսյանի, Իլհամ Ալիևի ու Դմիտրի Մեդվեդևիեռակողմհանդիպումը:
Այսօր «Դուպլեքս» մամուլի ակումբում հանդիպելով լրագրողների հետ՝ «Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանն անդրադարձել է առաջիկա այդ հանդիպմանն ու դիմել իշխանություններին.
–Վերլուծելով այդ առաջիկա հանդիպումը՝ մենք միանգամից ենք ասում, որ որևէ մեկը չհամարձակվի զիջել Արցախի ազատագրված հողերը։ Թող որևէ մեկը չհամարձակվի ընդհանրապես մտածել դրա մասին։ Մենք մինչև վերջ պայքարելու ենք, և ես դա ասում եմ ձեզ վճռական և ամենայն պատասխանատվությամբ։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Ադրբեջանում Միացյալ Նահանգների նորանշանակ դեսպան, Մինսկի խմբի նախկին ամերիկացի համանախագահ Մեթյու Բրայզան Բաքվում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել էր, թե մարտի 5–ին Սոչիում տեղի կունենա Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի, Իլհամ Ալիևի ու Դմիտրի Մեդվեդևի եռակողմ հանդիպումը:

Тигран Карапетян: «Пусть никто не осмеливается уступить освобожденные территории Арцаха»
Как сообщалось ранее, новоназначенный посол США в Азербайджане, бывший американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Мэтью Брайза на встрече с журналистами в Баку заявил, что 5 марта в Сочи состоится трехсторонняя встреча президентов Армении, Азербайджана и России Сержа Саргсяна, Ильхама Алиева и Дмитрия Медведева.
Говоря на сегодняшней пресс-конференции в клубе «Дуплекс» об этой встрече, председатель Народной партии Тигран Карапетянобратился к властям:
«Анализируя предстоящую встречу, мы сразу же говорим, чтобы никто не осмелился уступить освобожденные территории Арцаха. Пусть никто не осмеливается вообще думать об этом. Мы будем бороться до конца! Я заявляю об этом решительно и со всей ответственностью».
Говоря на сегодняшней пресс-конференции в клубе «Дуплекс» об этой встрече, председатель Народной партии Тигран Карапетян обратился к властям: