Գլուխն ազատելու համար Դատախազությունը Հայկ Մարությանի գործը փոխանցել է նրա մանկության ընկերոջը՝ ոստիկանապետի ԺՊ-ին. «Հրապարակ»
«Դավիթ Խաժակյանի հաղորդումը` քաղաքապետարանում թույլ տրված պաշտոնեական` փաստաթղթերի և ստորագրությունների կեղծիքների մասով, Դատախազությունը վերահասցեագրել է Ոստիկանությանը` «նյութեր պատրաստելու համար»:
Սա, այսպես ասած, հենց այն է, ինչ ուզում է Հայկ Մարությանը, քանզի նա և ոստիկանապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը մանկության ընկերներ են, և ասում են՝ հենց ինքն է նրա նշանակմանը նպաստել։
«Գլուխն ազատելու համար Դատախազությունը գործը փոխանցեց Հայկ Մարությանի ընկերոջը` Ոստիկանությանը: Ի դեպ, Արման Սարգսյանի՝ ոստիկանապետ դառնալու դեպքում ոստիկանապետի առաջին տեղակալ է դառնալու Նոր Նորքի թաղապետը՝ Հայկ Մհրյանը, որը դարձյալ նրանց մանկության ընկերն է»,- ասաց քաղաքապետարանի մեր աղբյուրը»,-գրում է թերթը։

Прокуратура передала дело другу Айка Марутяна – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет, что прокуратура переадресовала сообщение Давида Хажакяна о допущенном в мэрии подлоге официальных документов и подписей полиции для «подготовки материалов».
Это именно то, чего хочет Айк Марутян, поскольку он и временно исполняющий обязанности начальника полиции Арман Саркисян – друзья детства и, как говорят, именно он посодействовал его назначению.
«Прокуратура, чтобы избавится от головной боли, передала дело другу Айка Марутяна – полиции.
Кстати, в случае назначения Армана Саркисяна начальником полиции, его первым заместителем станет руководитель административной общины Нор Норк – Айк Мгрян, который также является их другом детства», – сообщил изданию источник в мэрии.