Ահմադինեջադ. «Ինչպես կարող է ինչ-որ մեկը գնդակահարի իր ժողովրդին»
Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեջադն իր վերաբերմունքն է արտահայտել Լիբիայում տեղի ունեցող իրադարձությունների նկատմամբ։ Նա Մուամար Քադաֆիին կոչ է արել ժողովրդի պահանջներին համաձայնություն տալ։ Այս մասին այսօր հաղորդել է իրանական «FARS» գործակալությունը։
-Ինչպես կարող է նման բան լինել՝ որ ինչ-որ մեկը գնդակահարի իր ժողովրդին,-ասել է Ահմադինեջադը։
Նա Լիբիայի իշխանություններին կոչ է արել համաձայնություն տալ ժողովրդի պահանջներին և նրա կողքին լինել։
Հիշեցնենք, որ Լիբիայում փետրվարի 15-ից սկսվել են բողոքի զանգվածային ցույցերը երկրում արդեն 42 տարի իշխող Մուամար Քադաֆիի վարչակարգի դեմ։ Համաձայն ոչ պաշտոնական տվյալների՝ վերջին իրադարձությունների հետևանքով Լիբիայում մահացածների թիվը անցնում է 500-ից։

Ахмадинежад: «Как может такое произойти, чтобы кто-то расстреливал свой народ?»
Президент Ирана Махмуд Ахмадинежад высказался в связи с событиями в Ливии. Он призвал Муаммара Каддафи согласиться с требованиями народа, сообщает «Тренд» со ссылкой на агентство «FARS».
«Как может такое произойти, чтобы кто-то расстреливал свой народ?», - сказал Ахмадинежад, призвав руководство Ливии быть вместе с народом.
Напомним, что с 15 февраля в Ливии продолжаются массовые акции протеста против правящего в стране уже 42 года режима Муамара Каддафи. По неофициальным данным, число погибших в ходе последних событий в Ливии превысило 500 человек.