Լ. Իգիթյան. «Դավիթ Բեջանյանը փայլուն քանդակագործ, փայլուն քաղաքի մարդ էր»
Այսօր «Հայելի» մամուլի ակումբում Երևան քաղաքի քաղաքաշինության խնդիրներին նվիրված ասուլիսը սկսելուց առաջ բանախոսներ Լևոն Իգիթյանն ու Հենրիկ Գալուկյանը նախ քանդակագործ Դավիթ Բեջանյանի մահվան կապակցությամբ իրենց ցավակցությունն են հայտնել նրա ընտանիքին։
-Դավիթ Բեջանյանը փայլուն քանդակագործ, փայլուն քաղաքի մարդ էր։ Ահավոր մեծ կորուստ է մեր իրականության համար, մեր արվեստի համար, մեր մարդկային տեսակի համար,- մասնավորապես նշել է Լևոն Իգիթյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր տեղի է ունենալու քանդակագործ Դավիթ Բեջանյանի հուղարկավորության արարողությունը։

Л. Игитян: «Давид Беджанян был блестящим скульптором»
В ходе сегодняшней пресс-конференции в клубе «Айэли», посвященной проблемам градостроительства Еревана, Левон Игитян и Генрих Галукян выразили соболезнования семье скульптора Давида Беджаняна в связи с его кончиной.
«Давид Беджанян был блестящим скульптором и замечательным человеком. Это огромная потеря для нашей действительности, искусства, нашего человеческого вида», - отметил, в частности, Левон Игитян.
Отметим, что сегодня состоятся похороны Давида Беджаняна.