Երեկ` ժամը 9։40–ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումներից մեկում ծանր հանցագործություն է կատարվել։
Ինչպես հաղորդում է «Vesti.Az» գործակալությունը, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունից հաղորդել են, որ զինվորների միջև բախում է տեղի ունեցել, և 7 հոգի մահացել է՝ Գուլիև Նաիբ Ֆահրադին (ծնված 1992թ.), Ջավադզադե Ջավիդ Վեքիլը (ծնված 1991թ.), Սուանվերդիև Նուրլան Ռադֆելը (ծնված 1991թ.), Խոջբերով Ռամազան Աբդուլահ օղլուն (ծնված 1992թ.), Քերիմով Աղվան Յաշար օղլուն (ծնված 1991թ.), Հուսեյնով Ահմեդ Ահմեդալի օղլուն (ծնված 1992թ.), Գուլիև Զակիր Էhթիբար օղլուն ( ծնված 1991թ.)։
Փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցված զինդատախազությունում և պաշտպանության նախարարությունում։
Հետաքննության արդյունքների վրաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ պետք է հաղորդվեն ավելի ուշ։
Ադրբեջանական բանակում զինվորներն իրար են սպանում

В одной из воинских частей Азербайджана произошло массовое убийство
20 февраля в 9:40 в одной из воинских частей Азербайджана произошло массовое убийство. По неофициальной информации, один из солдат расстрелял шестерых своих сослуживцев, затем застрелился и сам.
Как сообщают азербайджанские СМИ, убиты Гулиев Наиб Фахреддин оглу (1992г.р.), Джавадзаде Джавид Векил оглу (1991г.р.), Суанвердиев Нурлан Радфел оглу (1991 г.р.), Ходжберов Рамазан Абдулла оглу (1992г.р.), Керимов Афган Яшар оглу (1991г.р.), Гусейнов Ахмед Ахмедалы оглу (1992 г.р.), Гулиев Закир Этибар оглу (1991г.р.).
По факту возбуждено уголовное дело. Для расследования на место происшествия направлены руководящие сотрудники Министерства обороны и военной прокуратуры Азербайджана, которые проведут необходимые следственные действия для выяснения причин и обстоятельств случившегося
Как сообщают азербайджанские СМИ, убиты Гулиев Наиб Фахреддин оглу (1992г.р.), Джавадзаде Джавид Векил оглу (1991г.р.), Суанвердиев Нурлан Радфел оглу (1991 г.р.), Ходжберов Рамазан Абдулла оглу (1992г.р.), Керимов Афган Яшар оглу (1991г.р.), Гусейнов Ахмед Ахмедалы оглу (1992 г.р.), Гулиев Закир Этибар оглу (1991г.р.). По факту возбуждено уголовное дело. Для расследования на место происшествия направлены руководящие сотрудники Министерства обороны и военной прокуратуры Азербайджана, которые проведут необходимые следственные действия для выяснения причин и обстоятельств случившегося