Բուրջանաձե. «Վրաստանում նույն ուղին է սպասվում, ինչ Եգիպտոսում»
Վրաստանի խորհրդարանի նախկին նախագահ, «Միացյալ Վրաստան» Դեմոկրատական շարժման առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեն վրացական պարբերականին տված հարցազրույցում հայտարարել է, թե Վրաստանում տեղի կունենա նույն այն ամենը, ինչ Եգիպտոսում։
–Մենք աշխատում ենք, որպեսզի գործընթացները անարյուն լինեն։ Պետք է անել ամեն ինչ, որպեսզի գործընթացները դուրս չգան քաղաքական շրջանակներից։ Միայն այդպես կարող ենք խուսափել արյունահեղությունից, – ասել է նա։
–Արդեն սկսել ենք իշխանափոխության պայքարը։ Գրեթե բոլոր շրջաններում Համազգային ժողովի հետ համատեղ ստեղծվել են դիմադրության կոմիտեներ, – հաղորդել է Բուրջանաձեն։
Նրա խոսքերով՝ իրենց շարքերն օր օրի ավելանում են։
–Մենք հայտարարելու ենք քաղաքացիական անհնազանդության օր, երբ հարյուր հազարավոր մարդիկ դուրս կգան փողոցներ և կոչ կանեն իշխանություններին խաղաղ հեռանալ։ Հակառակ դեպքում՝ նրանց ծանր ճակատագիր է սպասվում։ Երկիրը պետք է ազատվի հանցագործների ռեժիմից։ Այլապես, մենք ստիպված կլինենք հաշտվել պատվի ու տարածքների կորստի հետ, – ընդգծել է ընդդիմադիր շարժման առաջնորդը։

В Грузии могут произойти такие же события, как и в Египте - Бурджанадзе
В Грузии могут произойти такие же события, как и в Египте. Об этом, как передает «Грузия-Онлайн», заявила журналистам лидер оппозиционной партии «Демократическое движение - Единая Грузия» Нино Бурджанадзе.
По ее словам, необходимо сделать все для того, чтобы избежать в Грузии кровопролития и чтобы смена власти в стране прошла в рамках политических процессов.
«Я и мои сторонники сейчас работаем над тем, чтобы процесс смены власти в Грузии был исключительно мирным. Это должно произойти без кровопролития», - сказала она.
Между тем, власти Грузии называют «безосновательными» подобные утверждения. Недавно председатель парламента Давид Бакрадзе заявил, что то, что произошло в Египте, в Грузии уже случилось в ноябре 2003 года. Бакрадзе отметил, что сейчас в Грузии у власти правительство, которое с максимальной скоростью и энергией проводит реформы, поэтому неверно сравнивать сегодняшнюю Грузию с Египтом.