Արթուր Վանեցյանը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել (տեսանյութ)
«Փաստինֆո»-ի փոխանցմամբ, րոպեներ առաջ այս մասին հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը՝ ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի նիստից հետո։
Վանեցյանն ասել է, որ նիտը նվիրված էր հայկական ֆուտբոլում ստեղծված հարցերի քննարկմանը։ «Իտալիայում մեր հավաքականը աննախադեպ հաշվով՝ 9-1, պարտություն կրեց, որը մեզ համար մտահոգիչ էր եւ պետք էր այդ հարցի լուծումները տրվեին։ Որպես ՀՖՖ նախագահ ես առաջակեցի, որ ընդունեն իմ հրաժարականի դիմումը»,-հայտարարեց Վանեցյանը։
News.am-ն էլ հայտնում է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանն ու գործադիր կոմիտեն ներկայացրին հրաժարական։
ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանը կշարունակի պաշտոնավարումը եւ առաջիկա մեկ ամսում ՀՖՖ ընդհանուր ժողովի զտումից հետո տեղի կունենա գործկոմի անդամների եւ ՀՖՖ նախագահի ընտրությունը։
Այդ մասին ՀՖՖ գործկոմի արտահերթ նիստից հետո հայտարարեցին ՀՖՖ արդեն նախկին նախագահ Արթուր Վանեցյանն ու գործկոմի անդամ, ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանը։
ՀՖՖ գործկոմը հաստատել է դեկտեմբերի 23-ին հերթական ժողովի, գործկոմի անդամների եւ նոր նախագահի ընտրություն։

Артур Ванецян подал в отставку с поста главы Федерации футбола Армении (видео)
Артур Ванецян подал заявление об уходе с поста президента Федерации футбола Армении. Как передает «ФактИнфо», об этом заявил сам Артур Ванецян после заседания исполкома ФФА.
Как сообщил Ванецян, заседание было посвящено обсуждению вопросов, возникших вокруг армянского футбола.
«Наша сборная в Италии потерпела поражение с беспрецедентным счетом 9:1. Это тревожный для нас факт, и этот вопрос нуждается в разрешении. Как президент ФФА я предложил, чтобы приняли мое заявление об отставке», – сказал Ванецян.
Как заявил член исполкома Рубен Рубинян, отставка Ванцяна принята. Ванецяну выразили благодарность за совместную работу и оценили зафиксированные вместе достижения.
Вместе с Ванецяном в отставку подал также Исполнительный комитет ФФА. Первый вице-президент Федерации футбола Армении Армен Меликбекян продолжит исполнять свои обязанности. 23-го декабря состоятся выборы членов Исполнительного комитета и президента ФФА.