Եմենում տեղի ունեցած բախումների հետևանքով 5 մարդ է վիրավորվել
Եմենի մայրաքաղաք Սանում նոր բախումներ են տեղի ունեցել իշխանությունների կողմնակիցների և հակակառավարական բողոքի գործողությունների մասնակիցների միջև։
Եգիպտոսում և Ալժիրում տեղի ունեցած զանգվածային ցույցերի ազդեցության տակ Եմենում ցուցարարները ձգտում են հասնել քաղաքացիական իրավունքների և կյանքի պայմանների բարելավման։ Առավել դաժան բախումներ են բռնկվել, երբ ցուցարարները փորձել են մտնել քաղաքի գլխավոր հրապարակ։
Ոստիկանները օդ կրակելով փորձել են ցրել հակամարտող կողմերին։ Անկարգությունների հետևանքով 5 մարդ վիարվորվել է։
Մոտ 100 մարդ հավաքվել է Սանի համալսարանի մոտ, որպեսզի պահանջի նախագահ Ալի Աբդուլա Սալեհի հրաժարականը, ով Եմենը ղեկավարում է արդեն 32 տարի։

В столице Йемена Сане произошли новые столкновения между сторонниками нынешних властей и участниками антиправительственных манифестаций, в результате которых 5 человек были ранены, сообщает «ВВС Russian».
Под влиянием массовых выступлений в Египте и Алжире протестующие в Йемене добиваются улучшения условий жизни и расширения гражданских свобод.
Наиболее ожесточенные стычки вспыхнули, когда они попытались пройти к главной городской площади. Полицейские попытались разогнать противоборствующие стороны, стреляя в воздух.
Около 100 человек собрались возле университета Саны, чтобы потребовать отставки президента Али Абдуллы Салеха, который руководит Йеменом уже 32 года.
В столкновениях в Йемене ранено 5 человек