Ադրբեջանցի քաղաքագետ. «Ռուսաստանի վրա մեծ պատասխանատվություն է ընկնում ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման գործում»
Ինչպես փոխանցում է «Trend» գործակալությունը՝ Ադրբեջանի Քաղաքական նորարարությունների և տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն, քաղաքագետ Մուբարիզ Ահմեդօղլուն, մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է, թե Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործում Ռուսաստանի վրա մեծ պատասխանատվություն է ընկնում։
Նրա խոսքերով՝ ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևն այսօր արդյունավետ քաղաքականություն է իրականացնում։ Ռուսաստանի միջնորդությամբ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը դրական արդյունքների կհանգեցնի։

На Россию ложится большая ответственность в вопросе урегулирования Карабахского конфликта – азербайджанский политолог
На Россию ложится большая ответственность в вопросе урегулирования Карабахского конфликта. Об этом, как сообщают азербайджанские СМИ, сказал директор Центра политических инноваций и технологий Азербайджана, политолог Мубариз Ахмедоглу.
По его словам, сегодня президент России Дмитрий Медведев осуществляет эффективную политику. Встреча президентов Армении и Азербайджана при посредничестве России даст эффективные результаты.
Ахмедоглу также отметил, что сегодня, вместо поисков путей разрешения конфликта, Минская группа ОБСЕ выполняет функции некой нотариальной конторы.