Հայաստանի քաղաքացուն ձերբակալել են Մոսկվա-Կալինինգրադ չվերթի ժամանակ օդանավում ծխելու համար
Ռուսաստանի Դաշնության Կալինինգրադ քաղաքի «Խրաբրովո» օդանավակայանում ձերբակալվել է Մոսկվայից ժամանող չվերթի ուղևորներից մեկը։ Ինչպես փոխանցում է Rusarminfo-ն, ուղևորին ձերբակալել են օդանավում ծխելու համար։
Ռուսական լրատվամիջոցների տվյալներով՝ խոսքը Հայաստանի քաղաքացու մասին, որն էլեկտրոնային ծխախոտ է վառել թռիչքի ժամանակ։ Նշվում է, որ նա Սոչիի բնակիչ է։ Վերջինիս տեղափոխել են հերթապահ բաժին, վարչական արձանագրություն է կազմվել։
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ ամիսներ առաջ մեկ այլ հայ քաղաքացի՝ Մոսկվա-Տյումեն չվերթի 27-ամյա ուղևորը ձերբակալվել էր օդանավում ծխախոտ օգտագործելու պատճառով։

В аэропорту «Храброво» Калининграда был задержан пассажир прибывшего из Москвы рейса за курение на борту.
«Гражданин Армении закурил на борту электронную сигарету», – сообщает «Рен Тв» со ссылкой на свои источники.
Как отмечают калининградские СМИ, задержанный является жителем Сочи. Он был доставлен в дежурную часть, составлен административный протокол.
Гражданина Армении задержали за курение на рейсе Москва-Калининград