«Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում վերաբացված «Հայելու առաջ» հաղորդման տաղավարում հյուրընկալվել է Պոլիտէկոնոմիա հետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Անդրանիկ Թևանյանը։
Նա խոսել է ներքաղաքական խնդիրներից, իր «պաշտպանյալի» ճակատագրից ու Արցախի հարցով բանակցային գործընթացից։
«Պաշտպանյալս ոչ թե ամբոխի ոտքերի տակ պետք է հայտնվի, այլ հումանիտար միջանցքով հեռանա»,-ասել է Ա․Թևանյանը։
Նաև նշել է, որ մեզ նոր որակի Հայաստան է պետք. այս իշխանությունը դա չի կարող ապահովել։
«Պաշտպանյալս ոչ թե ամբոխի ոտքերի տակ պետք է հայտնվի, այլ հումանիտար միջանցքով հեռանա». Ա.Թևանյան (տեսանյութ)

Гостем программы «Перед зеркалом» на телеканале «Армньюз» стал директор исследовательского института «Политэкономия» Андраник Теванян.
Темами обсуждения стали внутриполитическая ситуация в Армении, будущее его «подзащитного» и переговорный процесс по вопросу Арцаха.
«Мой подзащитный должен уйти по гуманитарному коридору, а не быть растоптанным толпой», – сказал, в частности Теванян.
Он также отметил, что нам нужна качественно новая Армения, и действующие власти обеспечить этого не в состоянии.
Андраник Теванян: «Мой подзащитный должен уйти по гуманитарному коридору, а не быть растоптанным толпой» (видео)