«Հայաթ Փլեյս Երևան» հյուրանոցի շենքում պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերվել
«Հայաթ Փլեյս Երևան» հյուրանոցի շենքում ժամը 13:17-ի դրությամբ հետախուզական աշխատանքներն ավարտվել են. պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերվել:
Հոկտեմբերի 29-ին, ժամը 11:20-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Վազգեն Սարգսյան 26/1 հասցեում գտնվող «Հայաթ Փլեյս Երևան» հյուրանոցի շենքում պայթուցիկ սարք է տեղադրված:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը, աղետների բժշկության կենտրոնի հերթապահ բժիշկը, հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով հրահանգիչը, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական խումբը և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական ջոկատը:
Իրականացվել է մարդկանց տարհանում: Կինոլոգիական խումբը և ոստիկաններն իրականացրել են տարածքի հետախուզում:

В здании гостиницы «Хаятт Плейс Ереван» взрывного устройства не обнаружено
В здании гостиницы «Хаятт Плейс Ереван» по состоянию на 13:17 завершены разведывательные работы. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
29-го октября в 11: 20 в службу «911» поступил звонок о том, что в здании гостиницы «Хаятт Плейс Ереван» по адресу Вазгена Саркисяна 26/1 заложено взрывное устройство. На место выехали боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Ереван, группа реагирования на чрезвычайные ситуации Национального центра управления в кризисных ситуациях, дежурный врач Центра медицины катастроф, инструктор по психологической консультации отдела психологической помощи, кинологическая группа Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения Управления спасательных сил и инженерно-саперный отряд коллективного центра сил гражданской обороны.
После сообщения люди были эвакуированы. Кинологическая группа и полицейские провели разведку территории.