Ջական գրողի ծոցն է ուղարկել Արսենալի երկրպագուներին
Լոնդոնի «Արսենալի» ավագ Գրանիտ Ջական ԱՊԼ-ի 10-րդ տուրի՝ «Քրիսթալ Փելասի» հետ խաղում փոխարինվելուց հետո գրողի ծոցն է ուղարկել թիմի երկրպագուներին։ Այս մասին թվիթերյան իր էջում հաղորդում է լրագրող Ջեյմս Օլլին։
«Սա սովորական բան է «Արսենալի» երկպագուների ու Ջակայի համար։ Նրա փոխարինումն ընդունվում է ծափահարություններով, հետո սուլում են, երբ նա առանց շտապելու լքում է խաղադաշտը (փոխարենը արագացներ, քանի որ հաշիվը 2-2 էր)։ Հետո, ի նշան երկրպագուների վրդովմունքի, ձեռքը տարավ դեպի ականջը, գոռաց․ «գնացե՛ք, գրողի ծոցը», հանեց մարզաշապիկն ու գնաց հանդերձարան»,- թվիթերյան իր էջում պատմել է Օլլին։

Гранит Джака послал фанатов «Арсенала» после своей замены
Капитан «Арсенала» Гранит Джака остался недоволен своей заменой по ходу матча 10-го тура чемпионата Англии против «Кристал Пэлас» (2:2).
Болельщики провожали игрока гулом, а Джака, находясь у кромки поля, приложил ладонь к уху, после чего выкрикнул нецензурную фразу, сообщает «Evening Standard».
Потом швейцарец стянул с себя футболку и прямиком отправился в подтрибунный тоннель, минуя скамейку своей команды.
«Джака поступил неправильно, – отреагировал на эту ситуацию главный тренер «Арсенала» Унаи Эмери. – Мы обсудим с ним его поведением и примем решение. Останется ли это капитаном? Обсудим и этот вопрос».