«Առաջ, աղջիկներ»․ Քարդաշյանի նախկին ընկերոջ կինը փորձում է Քիմի պես հայ լինել (տեսանյութ)
Ինչպես նկատում են օգտատերերը, Լիլիթ Ավագյան Բուշը կրկնօրինակում է ամուսնու նախկին ընկերուհու և՛ արտաքինը, և՛ հայկական թեմայով նրա հրապարակումները սոցցանցերում։
Ամերիկահայ մոդել Քիմ Քարդաշյանը, որը վերջերս Հայաստան էր այցելել և սոցցանցերում լուսանկարների և գրառումների միջոցով անընդհատ հիշեցնում էր իր հայ լինելու մասին, հայություն է արթնացրել նաև իր նախկին ընկերոջ կնոջ մոտ։
Քարդաշյանը բազմաթիվ լուսանկարներ է հրապարակել, որոնք ներկայացնում են, որ նա իր երեխաներին ևս կապում է պատմական հայրենքի՝ Հայաստանի հետ։ Ինչպես նկատում են օգտատերերը, Լիլիթ Ավագյան Բուշը նախկինի պես կրկնօրինակում է ոչ միայն ամուսնու նախկին ընկերուհու արտաքինը, այլև հայկական թեմայով նրա հրապարակումները սոցցանցերում։
Լիլիթ Ավագյան Բուշը տեսանյութ է հրապարակել, որում որդուն սովորեցնում է գույների հայկական անվանումները։
«Այս նախանձը Հայաստանի օգտին է, մինչդեռ աղջիկը մրցում է ամուսնու սրտի նախկին տիրուհու հետ, մենք լավ փիար ենք ստանում։ Դե ինչ, աղջիկներ, շարունակեք նույն կերպ», - կատակով գրում են օգտատերերը։
Քիմն ու Ավագյանի ամուսինը՝ Ռեջին, հանդիպում էին 2007թ.–ից 2010 թվականների ընթացքում։ Քարդաշյանից բաժանվելուց 5 տարի հետո Ռեջի Բուշն ամուսնացել է Հայաստանից գնացած պարուսույցի` Լիլիթ Ավագյան Բուշի (Lilit Avagyan Bush) հետ։ Լիլիթ Ավագյանի ու Ռեջի Բուշի հարսանեկան արարողությունը կայացել է Քիմ Քարդաշյանի ու Քայնե Ուեսթի ամուսնությունից երկու ամիս անց։
Համացանցի օգտատերերի կարծիքով` 30–ամյա Լիլիթ Ավագյան Բուշը 37–ամյա Քիմ Քարդաշյանի «կլոնն» է։
Թեև Լիլիթ Ավագյանը հիմա կարճ սանրվածքով է, միևնույնն է՝ նրան Քարդաշյանի պատճենն են համարում, քանի որ օգտատերերի կարծիքով` Քարդաշյանի նման է ոչ միան հագուստի ոճը, այլև նախկին պարուհու կազմվածքն ու դիմահարդարումը:
Բայց բլոգերությունը Լիլիթի մոտ Քիմի պես լավ չի ստացվում․ նա Instagram-ի էջում ընդամենը 183 հազար բաժանորդ ունի։

«Девочки, вперед!»: жена экс-бойфренда Ким Кардашьян «завидует» армянским сюжетам соперницы (видео)
Американская светская львица Ким Кардашьян, недавно побывавшая в Армении и активно подчеркивающая свою принадлежность к армянскому народу, явно не дает покоя жене ее бывшего бойфренда. К такому выводу можно прийти, если проследить за «Instagram»-аккаунтом Лилит Авагян-Буш – супруги игрока американского футбола Реджи Буша, с которым Кардашьян встречалась на протяжении трех лет.
Кардашьян в последнее время опубликовала множество фото, показывающих связь ее детишек с Арменией, в том числе с крещения в Эчмиадзине. Лилит Авагян-Буш, как подмечают юзеры, по-прежнему копирует не только внешность бывшей подруги мужа, но даже ее посты в соцсетях.
Лилит Авагян-Буш выложила видео, на котором учит сына называть цвета по-армянски.
«Зависть идет на пользу Армении, пока девочка соревнуется с соперницей в сердце мужа, мы получаем отличный пиар. Что же, девочки, так держать!» – пишут иронично настроенные активисты сети.
Отметим, Ким Кардашьян встречалась с игроком американского футбола Реджи Бушем с 2007 по 2010 год. Спустя 5 лет после расставания с Кардашьян Реджи Буш женился на преподавательнице танцев из Армении – Лилит Авагян Буш. Свадьба Лилит Авагян и Реджи Буша состоялась через два месяца после бракосочетания Ким Кардашьян и рэпера Канье Уэста.
По мнению пользователей соцсетей, 31-летняя Лилит Авагян-Буш является «клоном» 38-летней Ким Кардашьян: звезду реалити-шоу напоминают не только одежда, стиль, но даже фигура и черты лица бывшей танцовщицы.
Сейчас Лилит Авагян-Буш, которая воспитывает двух детей, ведет здоровый образ жизни и очень активна в социальных сетях. Даже в этом виртуальное сообщество усматривает подражание образу Ким Кардашьян.
Впрочем, блогерство у Лилит получается не как у соперницы: за ее страницей в «Instagram» следят всего 183 тысячи человек.