Երբեք չեմ հանձնվելու. Քիմ Քարդաշյանը Սպիտակ տանը քննարկում է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը
Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը Սպիտակ տանը՝ ԱՄՆ նախագահի վարչակազմի հետ քննարկել է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը: Քարդաշյանը նշում է, որ ճանաչումն իր նպատակն է և երբեք չի հանձնվելու: Նա, Երևանում հայաստանյան մի քանի լրատվամիջոցների հետ ճեպազրույցում պատասխանելով «Արմենպրես»-ի՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում նրա ջանքերի և Դոնալդ Թրամփի հետ խնդրի քննարկման մասին հարցին, նշեց. «Ես քննարկումներ եմ ունենում այդ հարցով Սպիտակ տանը: Մասնավոր երկխոսություն նախագահի հետ չեմ ունեցել այդ հարցով, բայց քննարկում եմ խորհրդականների հետ, և դա իմ նպատակն է: Ես չեմ հանձնվելու»:
Քարդաշյանը Հայաստանում է իր չորս երեխաների, քրոջ՝ Քորթնիի և նրա երեք երեխաների հետ: Հոկտեմբերի 7-ին նրանք իրենց երեխաներին մկրտել են Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածնում: Քարդաշյանը հոկտեմբերի 8-ին ելույթ է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովին՝ WCIT 2019-ին:
Քիմ Քարդաշյանն ամուսնու՝ Քանյե Վեսթի, քրոջ՝ Քլոե Քարդաշյանի և զարմուհիների հետ առաջին անգամ Հայաստան է այցելել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի տարում՝ 2015թ. ապրիլին, եղել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում, հարգանքի տուրք մատուցել զոհերի հիշատակին։
Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը մեծ կարևորություն է տալիս նրան, որ քրոջ՝ Քորթնի Քարդաշյանի հետ կարողացել են երեխաների մկրտել Հայաստանում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Քարդաշյանն այս մասին խոսեց Երևանում անցկացվող ՏՏ համաժողովի շրջանակում:
Քարդաշյանի զրուցակիցը հետաքրքրվեց, թե Հայաստանում հատկապես ՏՏ համաժողովին լինելն ինչ նշանակություն ունի իր համար:
«Ես ավելի հպարտ չէի կարող լինել, ես պետք է իմ երեխաներին բերեի: Իմ քրոջ՝ Քորթնիի հետ Հայաստան գալը և երեխաներին երեկ այստեղ՝ Հայաստանում մկրտելու հնարավորություն ստանալը ամեն ինչ է մեզ համար»,-ասաց Քարդաշյանն ու հավելեց՝ դա միշտ կհիշեն:
Հեռուստաաստղի ուրախությունն իսկապես մեծ է եղել, երբ լսել է, որ ՏՏ համաժողովն անցկացվելու է Հայաստանում:
«Ես հուզված եմ նորից այստեղ գալով: Ինձ համար ամեն ինչ է այստեղ լինելը»,-ասաց Քարդաշյանն ու հավելեց՝ ինքը հպարտ է, որ հսկայական ՏՏ համաժողովն անցկացվում է Հայաստանում:
«Սա հիանալի է մեր երկրի համար, ես այնքան հուզված եմ, որ ամբողջ աշխարհից մարդիկ այդքան ուրախ են՝ մասնակցելու հսկայական ՏՏ համաժողովին, որն անցկացվում է Հայաստանում»,-ասաց Քարդաշյանը:
Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը Հայաստանի փողոցներով շրջելիս ոգևորություն է ապրել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Քարդաշյանն այս մասին խոսեց Երևանում անցկացվող ՏՏ համաժողովի շրջանակում ունեցած իր ելույթում:
«Ես շատ ոգեշնչվեցի Հայաստանում իմ տեսածից: Այսպիսով, ես կվերադառնամ նոր գաղափարներով»,-ասաց Քարդաշյանն ու նշեց, որ շատ գաղափարներ վերցնում է հենց իր ճամփորդություններից:
Նա նշեց , որ խոսքը լավ բուրմունքի մասին է: Քարդաշյանը նշեց՝ իր կարծիքով դա կլինի մեծ գաղափար, ինչ-որ բան, ինչն ինքը նախկինում չի արել: «Ես ոգեշնչվել եմ երեկ, երբ մեքենայով շրջում էի Հայաստանի փողոցներով: Կցանկանայի գեղեցիկ բուրմունք ստանալ հայկական ծաղիկներով»,-նշեց Քարդաշյանը:

«Я никогда не сдамся»: Ким Кардашьян в Белом доме обсуждала вопрос признания Геноцида армян
Всемирно известная телезвезда Ким Кардашьян с администрацией президента США обсуждала вопрос признания Геноцида армян.
Кардашьян отмечает, что признание геноцида – ее цель и она никогда не сдастся. В ходе брифинга в Ереване она, отвечая на вопрос «Арменпресс» о ее усилиях в деле признания Геноцида армян и обсуждении проблемы с Дональдом Трампом, сказала:
«У меня не было личного разговора по этому вопросу с президентом, но я обсуждаю его с советниками, и это моя цель. Я никогда не сдамся».
Кардашьян находится в Армении со своими четырьмя детьми, сестрой Кортни и тремя ее детьми. 7 октября они крестили своих детей в Первопрестольном Святом Эчмиадзине. 8 октября Кардашьян выступила на Всемирном форуме по информационным технологиям «WCIT 2019».
Ким Кардашьян вместе с мужем Канье Уэстом, сестрой Хлое Кардашьян и племянницами впервые посетила Армению в дни 100-летия Геноцида армян – в апреле 2015 года, побывала в Мемориальном комплексе Цицернакаберд, воздала дань уважения памяти жертв Геноцида армян.
Известная телезвезда Ким Кардашьян придает большое значение тому, что они с сестрой Кортни Кардашьян смогли крестить детей в Армении. Как передает «Арменпресс», Кардашян об этом сказала в рамках проходящего в Ереване IT -форума.
Собеседница Кардашьян поинтересовалась, какое значение имеет для нее пребывание в Армении, в частности, на IT-форуме.
«Я очень горжусь, и должна была привезти сюда своих детей. Приезд с моей сестрой Кортни в Армению и возможность крестить детей здесь, в Армении – всё для нас», – сказала Кардашьян и добавила, что это они запомнят навсегда.
Радость телезвезды была по-настоящему велика, когда она узнала, что IT-форум будет проходить в Армении.
«Для меня быть здесь – означает все», – сказала Кардашьян и добавила, что она гордится тем, что этот огромный IT -форум проводится в Армении.
«Это прекрасно для нашей страны, я так взволнована, что люди со всего мира с такой радостью принимают участие в огромном IT -форуме, который проводится в Армении», – сказала Кардашьян.
Известная телезвезда Ким Кардашьян, была воодушевлена после прогулки по улицам Еревана.
Как передает «Арменпресс», об этом Кардашьян сказала в своем выступлении в рамках ИТ-форума, проходящего в Ереване.
«Увиденное меня очень вдохновило. Таким образом, я вернусь с новыми идеями», – сказала Кардашьян и отметила, что именно из своих путешествий она получает новые идеи.
Она объяснила, что речь о хорошем аромате. Ким Кардашьян отметила, что, по ее мнению, это будет отличная идея, что-то, чего она никогда раньше не делала.
«Я вчера, когда ехала на машине по улицам Еревана, была очень воодушевлена. Хотела бы получить красивый аромат армянских цветов», – отметила Кардашьян.